wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Z Wrocławia latamy do Bari - ruszyło nowe połączenie

Bari to miasto położone nad Adriatykiem z piękną starówką.

W sobotę z wrocławskiego lotniska odleciał pierwszy w tym roku samolot do słonecznego Bari. Samoloty Wizz Air latają z Wrocławia na południe Włoch dwa razy w tygodniu – w każdą sobotę i wtorek. Za lot na przełomie marca i kwietnia zapłacimy niecałe 220 zł w dwie strony.

Reklama

Apulia to jeden z najczęściej odwiedzanych przez turystów region Włoch. Z uwagi na duże zainteresowanie pasażerów tym letnim kierunkiem, Wizz Air zdecydował się uruchomić loty z Wrocławia do Bari już w sezonie zimowym.

- Bari cieszy się wśród naszych pasażerów sporym zainteresowaniem. Decyzja przewoźnika, by jeszcze przed sezonem letnim wznowić ten kierunek, to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy myślą o wakacjach na słonecznym południu Włoch – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław i dodaje, że Bari to kolejne połączenie, które dołącza do szerokiej oferty lotów do Włoch z Portu Lotniczego Wrocław.

Loty do Bari będą realizowane dwa razy w tygodniu - we wtorki i w soboty. Lot trwa 2 godziny. Przewoźnik już uruchomił na swojej stronie sprzedaż biletów. Za loty w dwie strony w terminie 29 marca - 5 kwietnia zapłacimy 218 zł*. 

Słoneczne południe

Bari jest stolicą Apulii, regionu zlokalizowanego na obcasie włoskiego „buta”. Plaże Apulii, położone nad Adriatykiem, są uważane za jedne z najpiękniejszych w Europie. W Bari warto zobaczyć jednak nie tylko morze, ale także bazylikę Św. Mikołaja, ulicę Corso Vittorio Emanuele II, czy też zamek Svevi. Oczywiście nie można także ominąć starówki, która zachwyca swoim klimatem. Bari to także doskonała baza wypadowa do zwiedzania całego regionu. Warto udać się do położonego 30 km od Bari Polignano a Mare, które zostało zbudowane na jaskiniach morskich czy też do „białego miasteczka” Monopoli a Mare powstałego z wapienia i marmuru. Jedną z największych atrakcji Apulii jest Alberobello, wioska z bajecznymi domkami trulli o charakterystycznych stożkowatych dachach. W 1996 roku Albertobello zostało wpisane na listę UNESCO. 

Sześć włoskich kierunków

W obecnym rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław pasażerowie mają do wyboru aż sześć włoskich kierunków: Bari, Rzym (Ciampino), Neapol, Bolonia, Mediolan (Bergamo) i Palermo. Od kwietnia oferta włoskich kierunków z Wrocławia jeszcze się poszerzy - z Wrocławia polecimy również do Cagliari, stolicy Sardynii. W nowym sezonie na pasażerów czekają jeszcze trzy nowości. 29 marca polecimy liniami Wizz Air z Wrocławia do Zaporoża, 30 marca z wrocławskiego lotniska wystartują pierwsze samoloty linii Norwegian na lotnisko Oslo-Gardermoen, a już 1 maja samoloty Ryanair zabiorą pasażerów do chorwackiego Zadaru. 

* Ceny z systemu rezerwacyjnego przewoźnika aktualne na dzień 3 lutego 2020 r.

materiały: Airport Wrocław 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama