wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 19°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wstrzymane sezonowe pociągi do Czech

fot. Koleje Dolnośląskie

Koleje Dolnośląskie wstrzymały sezonowe połączenia kolejowe przez przejście graniczne Mieroszów – Meziměstí, do czeskiego Adrspachu. Ma to związek z obowiązującymi ograniczeniami epidemicznymi w Polsce i Czechach. Pociągi te ruszą najwcześniej 21 maja.

Reklama

Choć sezonowe połączenia do Czech pierwotnie miały wrócić na trasę od 24 kwietnia, zdecydowano o przesunięciu terminu ich uruchomienia ze względu na obostrzenia po obu stronach granicy. Istotne jest również to, że bezterminowo zamknięte pozostają popularne atrakcje turystyczne w Czechach: Teplickié Skály i Adršpašskoteplické Skály, które były celem podróży wielu turystów.

Choć 11 kwietnia skończył się stan wyjątkowy w Czechach, który trwał od 5 października, dzięki czemu przestała obowiązywać m.in. godzina policyjna i zakaz przemieszczania się między powiatami, to wciąż utrzymywana jest większość wprowadzonych wcześniej obostrzeń.  

– Mamy nadzieję, że pociągi do Czech będą mogły ponownie wrócić na trasę pod koniec maja. Liczymy na to, że wówczas sytuacja epidemiczna po tamtej stronie granicy będzie w miarę stabilna, a obiekty turystyczne dostępne – twierdzi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Do 21 maja odwołane pociągi Wrocław - Adršpach

Do czasu wznowienia przewozów wstrzymana została sprzedaż i przedsprzedaż biletów do i od stacji Unisław Śląski, Mieroszów, Meziměstí, Teplice nad Metují, Teplice nad Metují město, Teplice nad Metují skály, Adršpach oraz punktu granicznego w Mieroszowie.

Podróżni nabywający bilety bezrelacyjne w komunikacji przygranicznej, czyli Euro-Nysa-Ticket oraz „KD+Czechy” są informowani o obowiązujących ograniczeniach. Osoby, które już kupiły bilet na planowane przejazdy mogą dokonać ich zwrotu i odzyskać pełną zapłaconą kwotę.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami, od 12 kwietnia wstrzymane zostały także połączenia Kolei Dolnośląskich ze Zgorzelca do Görlitz.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama