wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Trwa budowa wschodniej obwodnicy Wrocławia. Powstaje północny odcinek między Długołęką a Łanami

Nowy odcinek wschodniej obwodnicy ma być przejezdny pod koniec tego roku. To ważny fragment, ponieważ w Długołęce połączy się z drogą ekspresową S8 i Autostradową Obwodnicą Wrocławia, czyli trasą A8. Skorzystają przede wszystkim kierowcy jadący od strony Opola, Oławy czy Jelcza-Laskowic. Mamy dla Was zdjęcia z perspektywy ziemi i z powietrza.

Reklama

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Wschodnia Obwodnica Wrocławia

Budowany fragment wschodniej obwodnicy będzie łącznikiem pomiędzy DK 455 a DK 372. To oznacza, że zaczynając od południa i wschodu będzie można objechać po obwodzie cały Wrocław. Na S8 i AOW kierowcy wjadą na wysokości Długołęki.

Oto mapy

Budowa planowo zakończy się w listopadzie 2022 roku. Nawierzchnia asfaltowa jest już prawie gotowa. Wykonawca zakończył układanie dwóch warstw i rozpoczął trzecią. Aktualnie prowadzone prace wykończeniowe przy skarpach, nasypach, poboczach, ekranach przyrodniczych i akustycznych. Trwa brukowanie, umacnianie rowów i montaż oświetlenia. 

Przebieg budowy WOW na zdjęciach i wideo

Nowy odcinek obwodnicy realizowany pomiędzy miejscowościami Łany a Długołęka jest długości około 10 kilometrów. To droga dwupasmowa – po jednym pasie w każdym kierunku. Przebiega przez wrocławski Wojnów oraz gminy Czernica i Długołęka.

  • Inwestor: Dolnośląska Służba Dróg i Kolei
  • Wykonawca: spółki Kobylarnia i Mirbud
  • Koszt: 164,7 tys. zł
  • Dofinansowanie: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
  • Termin wykonania: listopad 2022

Oprócz typowych elementów związanych z budową każdej takiej drogi, jak oświetlenie, sygnalizacja, skrzyżowania itp., w zakresie inwestycji jest most nad Widawą. W czerwcu wykonawca zakończył montaż barier mostowych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl