wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 19°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławski System Ładowania Pojazdów Elektrycznych

Reklama

We Wrocławiu czynnych jest już 10 stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Celem Projektu Wrocławski System Ładowania Pojazdów Elektrycznych (WSŁPE) jest budowa infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych na terenie Wrocławia oraz promocja ekologicznego podróżowania pojazdami elektrycznymi. Zapewnienie możliwości ładowania pojazdów w ogólnodostępnych punktach przy zapewnieniu równoległej promocji, przyczyni się do popularyzacji tego typu transportu miejskiego.

 

Zainstalowane terminale zawierają różne standardy ładowania pojazdów obecne na rynku i nie ograniczają się do ładowania tylko danej grupy producentów pojazdów elektrycznych. Dostępne na rynku pojazdy elektryczne posiadają ograniczony zasięg wynikający z ograniczeń technologicznych akumulatorów niskiej gęstości energii, a dostarczana do pojazdu energia pozwala na przejechanie dystansu maksymalnie 120 km w cyklu miejskim. W związku z powyższym lokalizacje zostały tak dobrane, aby gwarantowały spójną całość systemu ładowania pojazdów, co pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa podróżowania pojazdami elektrycznymi. Ponadto przy wyborze lokalizacji wzięto pod uwagę:

•    prawdopodobieństwo parkowania pojazdu elektrycznego,

•    sugestie dostawców i użytkowników pojazdów,

•    stopień trudności instalacji i dostęp do przyłącza,

•    koszt instalacji, koszt utrzymania,

•    reprezentacyjność lokalizacji.

We wrześniu 2011r. ogłoszono nabór wniosków o dofinansowanie zadania inwestycyjnego polegającego na budowie i uruchomieniu sieci ładowania pojazdów elektrycznych. W wyniku naboru wpłynął jeden wniosek o dofinansowanie budowy ok. 20 terminali, z czego zrealizowano, odebrano i dofinansowano budowę 10 terminali.

 

Terminale, zostały zainstalowane w n/w miejscach:

1 Hala Targowa Tęcza ul. Bajana 1
2 Centrum Handlowe Astra ul. Horbaczewskiego 4-6
3 Dom Samochodowy Germaz sp. z o.o. ul. Strzegomska 139
4 Centrum handlowe Marino ul. Paprotna 7
5 Salon samochodowy Hornet sp. z o.o. ul. Krzywoustego 250 a
6 Centrum Handlowe Borek ul. Hallera 52
7 Hotel Scandic ul. Piłsudskiego 49
8 Salon Samochodowy Subaru JM Auta sp. z o.o. ul. Krakowska 1
9 Salon samochodowy KIM sp. z o.o. ul. Łagiewnicka 13
10 Hotel Jasek ul. Sułowska 39

WSSŁPE funkcjonuje w strukturze ogólnopolskiego operatora sieci ładowania pojazdów Galactico.pl. Oznacza to, że wraz z rozwojem sieci ładowania Galactico.pl użytkownicy WSSŁPE będą mieli możliwość ładowania swoich pojazdów także poza granicami Wrocławia, co pozwoli im na łatwiejsze i swobodniejsze poruszanie się pojazdami elektrycznymi na terenie kraju.

 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama