wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławska komunikacja przyjazna studentom

Wrocław znalazł się w ścisłej czołówce miast najbardziej przyjaznych studentom pod względem zniżki na komunikację miejską obliczyli redaktorzy serwisu studenckiego KontoStudenta.pl.

Reklama

Przy zakupie biletu semestralnego na wszystkie linie we Wrocławiu student może liczyć na 24,49% oszczędności w stosunku do ceny pięciu biletów miesięcznych, co jest drugim wynikiem wśród 12 największych ośrodków akademickich w Polsce.

Z całego kraju najbardziej pozytywnie wyróżnia się Poznań, gdzie za bilet semestralny (na 5 miesięcy) zapłacimy 35% mniej, niż gdybyśmy kupili pięć biletów miesięcznych. Na podium znalazły się również Wrocław (24,5% oszczędności przy zakupie biletu na cały semestr) oraz Kraków (21,7%), i to te trzy miasta zasługują na miano najbardziej przyjaznych dla studentów pod względem cen komunikacji miejskiej, ponieważ oferują największe zniżki na bilety semestralne. Na przeciwnym biegunie znalazły się Białystok, Gdańsk i Łódź, w których na bilecie długookresowym zaoszczędzimy mniej, niż 10 procent.

Czytaj więcej: Jak studiować i nie zbankrutować? 

MPK w tym roku szykuje akcję skierowaną do studentów. Chodzi o to, aby już na początku ich drogi naukowej zachęcić ich do podróżowania komunikacją miejską.
 - Co roku o tej samej porze w okolicy października obserwujemy wzmożony ruch samochodowy w mieście i większe korki. Dlatego na początek roku akademickiego szykujemy akcję zachęcającą do korzystania z komunikacji miejskiej adresowaną do środowiska akademickiego oraz przydatny poradnik, w którym znajdą się praktyczne i przydatne informacje o komunikacji miejskiej. Chcemy przekonywać, że z MPK jest taniej, wygodniej, ekologicznej i bezpieczniej - mówi Agnieszka Korzeniowska z wrocławskiego MPK.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama