wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Trzy firmy chcą wybudować ostatni odcinek ul. Otyńskiej

Ulica Otyńska zmieniła się już po remoncie. Teraz ma połączyć się z Traktatową.

Wrocławskie Inwestycje otworzyły oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę ostatniego fragmentu ulicy Otyńskiej, prowadzącego do przejazdu kolejowego, a także na projektowanie przebudowy sieci kanalizacyjnej w ulicy Traktatowej (trwa już projektowanie przebudowy tej ulicy). Zgłosiły się trzy firmy. 

Reklama

Przypomnijmy. Ulica Otyńska na prawie całej długości już zmieniła się nie do poznania. Podobnie jak sąsiadująca ul. Fabryczna. Jednak, żeby ten ważny łącznik na Muchoborze spełniał swoją funkcję, musi połączyć się z ul. Traktatową i przekroczyć przejazd kolejowy.

Wrocławskie Inwestycje są w trakcie przetargu na budowę ostatniego fragmentu Otyńskiej. Właśnie otwarto oferty, do postępowania zgłosiły się trzy firmy. Trwa ich sprawdzanie pod kątem formalnym. 

Zestawienie ofert

Zobaczcie na filmie, jak się zmieniła.

Przetarg jest w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Zadanie polega na przebudowie około 70 metrów, gdzie Otyńska łączy się z Traktatową i dochodzi do przejazdu kolejowego, oraz zaprojektowaniu na razie przebudowy kanalizacji na samej Traktatowej (przebudowa ulicy jest projektowana osobno). Wrocław wybuduje tam drogę, ciąg pieszo-rowerowy, ustawi oświetlenie drogowe.

Do połączenia ulic zostanie już tylko przebudowa przejazdu. I tutaj dobra wiadomość także od PKP PLK. Spółka realizuje już przebudowę przystanku kolejowego Wrocław Muchobór, który uwzględnia również remont przejazdu.

– Wykonawca rozbuduje przystanek Wrocław Muchobór. Perony będą wyższe i dłuższe i co najważniejsze – bardziej wygodne dla pasażerów. W planach jest też przebudowa przejazdu kolejowego. Po zakończeniu inwestycji będzie on otwarty, a zamknięcia nastąpią tylko podczas przejazdu pociągów – mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy spółki PKP PLK.

Kiedy inwestycje miejskie i PKP się zakończą, powstanie droga alternatywna dla ciągu ul. Robotniczej i Strzegomskiej oraz łącznik ze Starego Miasta do Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama