wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Uwaga! Duże utrudnienia w ruchu na AOW. Wyciekło 300 litrów paliwa
Czerwona plansza z napisem "ważne"
Czerwona plansza z napisem "ważne"

W poniedziałek 13 marca ok. godz. 15.30 na AOW (odcinek Węzeł Wrocław Stadion – Wrocław Północ, w kierunku na Zgorzelec) doszło do awarii samochodu ciężarowego, któremu wystrzeliła opona. Tir prawdopodobnie zahaczył o barierki i nastąpił wyciek paliwa na jezdnię – informuje Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Trwa usuwanie skutków zdarzenia. Prawy pas ruchu jest zablokowany.

Reklama

Duże utrudnienia na AOW

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 13 marca ok. godz. 15.30 na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. W samochodzie ciężarowym wystrzeliła opona, tir prawdopodobnie zahaczył o barierki i doszło do pęknięcia zbiornika z paliwem. 

- W samochodzie ciężarowym pękł zbiornik z paliwem i doszło do dużego wycieku na jezdnię - w sumie 300 litrów, pozostałe paliwo strażacy przepompowują do innych zbiorników. Na miejscu pracują dwa zastępy straży - mówi Damian Górka, oficer prasowy wrocławskiej straży pożarnej. 

- Nikt nie został ranny. Wyjaśniamy przyczyny zdarzenia. Kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy - dodaje Wojciech Jabłoński z wrocławskiej policji. 

Prawy pas ruchu na AOW był zablokowany. Policja zalecała objazdy i apelowała o zachowanie ostrożności na drodze. 

AKTUALIZACJA GODZ. 18.40

Droga została odblokowana - informuje GDDKiA.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl