wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Ryanair od 10 lat we Wrocławiu - wyprzedaż biletów lotniczych

Tanie linie lotnicze Ryanair działają w Europie od 30 lat, w Polsce od 10. Przewoźnik podbój krajowego rynku rozpoczął właśnie od Wrocławia. Dzisiaj prezes Ryanair Michael O`Leary zapowiedział wyprzedaż biletów na loty krajowe i zdradził, że z okazji jubileuszu planowana jest na marzec niespodzianka dla pasażerów. 

Reklama

Linie Ryanair rozpoczęły swoją działalność 30 lat temu w Irlandii z jednym samolotem i jednym połączeniem. W tej chwili to największa linia lotnicza w Europie przewożąca 100 milionów pasażerów rocznie. Spory kawałek tej historii wiąże się też z Wrocławiem. Ryanair, właśnie w stolicy Dolnego Śląska 10 lat temu rozpoczął działalność na polskim rynku. To z Wrocławia w 2005 roku wystartował pierwszy samolot Ryanair do Londynu-Stansted.  - Z okazji urodzin ogłaszamy wyprzedaż biletów na trasie Wrocław-Warszawa w cenach rozpoczynających się od 19 zł. Są one dostępne na podróże w lutym, marcu i kwietniu. Zachęcam do rezerwacji, bo oferta dostępna będzie do północy 29 stycznia – mówi Michael O`Leary.W ofercie przewoźnika aktualnie jest też sporo biletów w dobrych cenach do europejskich miast. Rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych. Tanie loty do europejskich metropoliiPrezes Ryanair wspomniał też dzisiaj, że na marzec planowane jest we Wrocławiu wydarzenie związane z jubileuszem. Ma to być niespodzianka.

Rozwojowy impuls

Obecnie irlandzkie linie oferują z Wrocławia loty do 15 europejskich miast. Wśród nich popularne połączenia do Rzymu, Barcelony, Mediolanu, Bolonii czy Paryża. To kierunki chętnie wybierane przez pasażerów, którzy chcą spędzić weekend lub dłuższy urlop w atrakcyjnej metropolii.W sezonie wiosna-lato 2015 ofertę poszerzą popularne od wielu sezonów miejscowości Europy Południowej, m.in. Alicante, Kreta, Malaga czy Malta. Na przełomie kwietnia i maja zwiększy się też liczba rejsów do Warszawy-Modlina oferowanych w piątek – Ryanair zapowiedział dodatkowy lot w południe. Powodem jest wzmożony ruch na trasie tuż przed weekendem.

Wakacyjne latanie

Jest także szansa na nowe, wakacyjne kierunki. - Ryanair na wrocławskim lotnisku wciąż się rozwija. Rozmawiamy o możliwości uruchomienia kolejnych połączeń na południe, do Portugalii, Hiszpanii oraz Grecji, na te kierunki nasi pasażerowie czekają najbardziej – mówi Dariusz Kuś. Jednak to nie koniec planów na współpracę linii Ryanair z Wrocławiem. – Ogromny potencjał leży również w utworzeniu na lotnisku we Wrocławiu zaplecza technicznego Ryanaira. Dałoby to dodatkowy impuls do rozwoju, nowe miejsca pracy i mocniej związałoby irlandzkiego przewoźnika z regionem – dodaje prezes Kuś. Wiemy, że Ryanair widzi potencjał w wydarzeniu Europejska Stolica Kultury, która w 2016 roku będzie we Wrocławiu. Nie wykluczone, że na obchody święta europejskiej kultury pojawią się nowe połączenia i kierunki z i do Wrocławia.Więcej lotów z Wrocławia do Frankfurtu  

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl