Więcej lotów z Wrocławia do Frankfurtu

Linie lotnicze Lufthansa zwiększają liczbę rejsów z Wrocławia do Frankfurtu. To daje możliwość wygodnej przesiadki i podróży, m.in. do Sao Paolo czy Szanghaju. 


Lufthansa lata z Wrocławia do dwóch ważnych niemieckich miast (największych europejskich portów przesiadkowych)  Frankfurtu i Monachium. W ubiegłym roku na tych trasach linie lotnicze notowały duże wzrosty. Średnie wypełnienie samolotów do Frankfurtu utrzymywało się na poziomie 80%, w najlepszych miesiącach nawet ponad 90%.

– Wrocław i Dolny Śląsk rosną w siłę. Sprowadzają się tutaj międzynarodowe przedsiębiorstwa, rozwija przemysł, a globalny świat zmusza do częstego podróżowania. To wzajemnie napędzający się mechanizm. Przewoźnicy to dostrzegają, więc oferują naszym pasażerom więcej możliwości - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Dlatego wraz z letnią siatką lotów oferta Lufthansy zostanie poszerzona. 20 kwietnia na trasie do Frankfurtu przewoźnik wprowadzi dodatkowy, wieczorny rejs. Od poniedziałku do piątku o godz. 19.15 Lufthansa będzie latała do tego niemieckiego miasta samolotem typu Bombardier CRJ900, który zabiera na pokład blisko 90 pasażerów. Samolot z Frankfurtu będzie lądował we Wrocławiu o godz. 18.15 (wylot z Frankfurtu o godzinie 17.00).

Dzięki temu w tygodniu podróżni będą mieli do wyboru aż trzy rejsy dziennie oraz dwa loty
w weekend. Na to połączenie czekali zwłaszcza pasażerowie podróżujący w interesach. Dodatkowe, wieczorne godziny odlotów i przylotów pozwalają na jeszcze łatwiejsze zaplanowanie dnia. Wieczorny lot to też idealna propozycja dla pasażerów, którzy z Niemiec wybierają się w dalszą podróż, na przykład do Azji, czy też Ameryki Południowej:

  • Sao Paulo: wylot z Wrocławia o 19.15, przylot do Frankfurtu o 20.40, wylot
    z Frankfurtu 21.45, przylot do Sao Paulo 04.55
  • Buenos Aires: wylot z Wrocławia 19.15, przylot do Frankfurtu 20.40, wylot
    z Frankfurtu 22.05, przylot do Buenos Aires 07.05
  • Szanghaj: wylot z Wrocławia 19.15, przylot do Frankfurtu 20.40, wylot z Frankfurtu 22.05, przylot do Szanghaju 14.55  

 

Zgłoś uwagę