wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ulica Sądowa otwarta

Otwarcie skrzyżowania poprzedziły przejazdy testowe. fot. Wrocławskie Inwestycje

Zakończyła się budowa prawoskrętu tramwajowego z ul. Sądowej w Podwale. Były jazdy testowe, a prace przeszły odbiory. W nocy z 20 na 21 grudnia skrzyżowanie zostanie otwarte dla ruchu kołowego – z samego rana w sobotę wrócą na swoje trasy tramwaje linii 4 i 15. 

Reklama

Budowa prawoskrętu dla tramwajów z ul. Sądowej w Podwale rozpoczęła się w połowie listopada. Inwestycja da dodatkowe możliwości komunikacji miejskiej. Wykonawca prace rozpoczął od zdarcia całej nawierzchni, później zajął się podbudową pod torowisko, montażem torów, a teraz zakończył układanie masy bitumicznej na jezdni i w międzytorzu, a także malowanie oznakowania i prace brukarskie na chodnikach.

W czwartek (19 grudnia) na nowym torowisku pojawiły się tramwaje, które odbyły jazdy testowe. Wszystko przebiegło zgodnie z planem i  inwestycja została odebrana. W nocy z 20 na 21 grudnia skrzyżowanie zostanie otwarte dla ruchu kołowego i komunikacji miejskiej. 

Oznacza to, że na swoje stałe trasy w tamtym rejonie wrócą tramwaje linii 4 i 15.

Wraz z udrożnieniem ulicy Sądowej, zostanie wprowadzona zmiana trasy linii autobusowej 127. Autobusy jadące od pętli przy ulicy Zwycięskiej, od ulicy Zaporoskiej pojadą przez ulicę Grabiszyńską, plac Legionów, ulicę Sądową i Podwale do placu Orląt Lwowskich i dalej obecną trasą przejazdu do Kozanowa. W kierunku przeciwnym z Kozanowa do ulicy Zwycięskiej, trasa autobusu linii 127 pozostanie bez zmian.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama