wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ulica Berenta do remontu – jest umowa

fot. Wrocławskie Inwestycje

Za ponad 8,2 mln złotych zostanie przebudowana ulica Berenta wraz z fragmentem al. Kasprowicza. Zyska nową nawierzchnie, przystanki, chodniki, przejścia dla pieszych i oświetlenie. Wrocławskie Inwestycje właśnie podpisały umowę z wykonawcą.

Reklama

W przetargu na przebudowę ul. Berenta od Boya-Żeleńskiego do al. Kasprowicza oraz budową przejścia dla pieszych przez al. Kasprowicza wpłynęły trzy oferty. Najkorzystniejszą, opiewającą na ponad 8,2 mln złotych złożyła firma Bickhardt Bau Polska. Teraz spółka Wrocławskie Inwestycje podpisała umowę z wykonawcą. Remont najpewniej rozpocznie się na przełomie stycznia i lutego.  Wykonawca oprócz wymiany nawierzchni ma również przebudować chodniki, ciąg pieszo-rowerowy, postawić nowe przystanki, przebudować zatoki autobusowe i miejsca postojowe oraz zainstalować nowe oświetlenie. Inwestycja obejmuje również fragment alei Kasprowicza oraz ulic Przybyszewskiego i Boya-Żeleńskiego. Spory zakres prac, wart ponad 2 mln złotych należy też do MPWiK. Pod ulicą zostanie przebudowana sieć kanalizacyjna i ogólnospławna.

Według harmonogramu inwestycji prace mają zakończyć się w ostatnim kwartale 2020 roku. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama