wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Dworzec PKS w nowym miejscu [MAPA]

Plan dworca tymczasowego

Wtorek 7 kwietnia będzie ostatnim dniem funkcjonowania dworca PKS przed jego zamknięciem na czas remontu. Ruch autobusowy od 8 kwietnia przejmie dworzec tymczasowy. Autobusy będą zatrzymywały się za budynkiem dyrekcji dworca PKP między ul. Suchą, Joannitów a Dyrekcyjną.

Reklama

W tymczasowym dworcu do dyspozycji podróżnych jest 14 stanowisk, dwie kasy biletowe i punkt informacyjny. Z dworca będzie korzystać 65 firm przewozowych. Wraz z uruchomieniem tymczasowego dworca będą także zmiany w rozkładzie jazdy.

Podczas przebudowy dworca PKS swoje miejsce zmieniły również przystanki dla autobusów nocnych, na ul. Petrusewicza obok Aquaparku, pomiędzy ulicą Ślężną i Borowską.
Nowy dworzec PKS z galerią handlową zostanie oddany do użytku w 2017 roku.


Rozkład jazdy z dworca PKS

W związku ze zmianą lokalizacji Dworca Autobusowego we Wrocławiu od 8 kwietnia 2015r. na Tymczasowym Dworcu Autobusowym przy ul. Joannitów 13 zmianie uległy następujące stanowiska i miejsca odjazdów:

  • autobusy linii 504, 514 oraz 554 do Oleśnicy, Twardogóry i Ostrowiny nie będą wjeżdżały na Tymczasowy Dworzec Autobusowy; odjazdy będą realizowane z przystanku przy ul. Suchej w pobliżu nowego dworca (nr 21119),
  • komunikacja firmy PolskiBus.com będzie realizowana ze stanowisk nr 10, 11 i 14
  • komunikacja międzynarodowa będzie realizowana ze stanowisk nr 6, 12, 13 i 14.

Pozostałe kursy będą odjeżdżać z tych samych stanowisk, jakie obowiązywały na starym obiekcie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl