wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Trwa przebudowa ul. Lubelskiej na Maślicach

Ulica Lubelska przed i w trakcie przebudowy. fot. WI

Trwa przebudowa kolejnej ulicy z Programu Inicjatyw Lokalnych. Tym razem inwestycja jest realizowana na ul. Lubelskiej na Maślicach. Wcześniej w ten sposób zmieniła się m.in. ulica Suskiego, czy Zawalna.

Reklama

Nie tylko duże inwestycje są potrzebne we Wrocławiu, mniejsze też zmieniają miasto i podnoszą poziom życia lokalnych społeczności. Dlatego dużym powodzeniem cieszy się wrocławski Program Inicjatyw Lokalnych, na który miasto przeznacza rocznie około 6 mln złotych, do inwestycji dokładają się też mieszkańcy. 

Teraz z tej inicjatywy jest przebudowywana ulica Lubelska na Maślicach. Nowa droga powstaje na odcinku od ul. Łukowskiej do ul. Siedleckiej. Projekt inwestycji przewidział wybudowanie jezdni o długości 140 metrów i szerokości 5 metrów. Powstają również dwustronne chodniki, nowe zjazdy na posesje, miejsca postojowe, oświetlenie oraz sieci podziemne. Projekt przewiduje również nasadzenia zieleni, w tym drzew i krzewów.

Wcześniej w ramach Programu Inicjatyw Lokalnych przebudowano m.in. ulicę Blacharską, Suskiego, Zawalną, czy Popielskiego. Pod koniec tamtego roku ruszyły też prace na ul. Steinhausa na Oporowie. W roku 2020 Wrocław na ten program przeznaczy około 6 mln zł, w 2021 7,7 mln złotych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama