wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

MPK i Śląsk grają w jednej drużynie. We Wrocławiu pojawił się tramwaj pomalowany przez kibiców

Zielony tramwaj pojawi się na wrocławskich torowiskach przy okazji najbliższego ligowego meczu Śląska fot. MPK Wrocław
Zielony tramwaj pojawi się na wrocławskich torowiskach przy okazji najbliższego ligowego meczu Śląska

Fani Śląska pomalowali jeden z miejskich tramwajów. Nowa szata graficzna pojazdu to efekt współpracy kibiców z wrocławskim MPK, a także element obchodów 75-lecia powstania klubu. Tramwaj pojawi się na ulicach już w piątek, 1 kwietnia, przy okazji meczu Śląska z Lechem Poznań.

Reklama

Mkną po szynach niebieskie tramwaje... i jeden zielony

Inicjatorem akcji były ośrodek Kibice Śląsk Wrocław oraz Stowarzyszenie Wielki Śląsk, czyli organizacje od wielu lat zaangażowane w codzienne funkcjonowanie klubu. Fani dwukrotnych mistrzów Polski – we współpracy ze Śląskiem i wrocławskim MPK – uczcili w ten sposób 75-lecie powstania WKS-u.

Wielkie podziękowania dla Stowarzyszenia Wielki Śląsk, ośrodka Kibice Razem i wszystkich fanów WKS-u, którzy zaangażowali się w ten projekt i osobiście ozdobili tramwaj w barwy klubu. Dziękujemy również MPK Wrocław za współpracę i przekazanie pojazdu. Sądzę, że dla wielu wrocławian stanie się on ulubionym tramwajem w mieście, który w roku 75-lecia klubu ozdobi ulice Wrocławia.
Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław

Tramwaj zabierze kibiców już pierwszego dnia

Unikalny tramwaj pojawi się na wrocławskich torowiskach już w piątek, 1 kwietnia, czyli w dzień hitowego starcia Śląska z Lechem Poznań. Współpraca klubu i MPK trwa jednak od dłuższego czasu, a na lusterkach wielu pojazdów komunikacji miejskiej można zauważyć wlepki i chorągiewki WKS-u.

Śląsk Wrocław to wielki klub. Świadczą o tym sukcesy, które od teraz widnieją na jednym z naszych tramwajów. Tak świetny klub ma też świetnych kibiców, którzy potrafią zrobić fantastyczne rzeczy, co możemy zobaczyć nie tylko na stadionach, ale teraz również na wrocławskich ulicach.
Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław

Jak informuje wrocławskie MPK, wspólna inicjatywa to nie tylko przejaw szacunku do klubowych barw, ale również do miejskich autobusów i tramwajów. W ten sposób MPK wspólnie z kibicami zwraca uwagę na to, jak istotne jest poszanowanie pojazdów, dzięki którym fani mogą docierać na mecze ulubionej drużyny.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama