wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Świeradów-Zdrój odzyska połączenie kolejowe. Pociągi do uzdrowiska pojadą już w grudniu
Szynobus Kolei Dolnośląskich materiały prasowe UMWD
Szynobus Kolei Dolnośląskich

Popularny kurort odzyska połączenie kolejowe już 9 grudnia. Na odcinku z Gryfowa Śląskiego do Świeradowa – Zdroju szynobusy będą kursowały kilka razy dziennie.

Reklama

Pociągiem do Świeradowa-Zdroju dojedziemy już na początku grudnia. Ponownie uruchomiona zostanie trasa z Gryfowa Śląskiego do popularnego kurortu. Ostatnie składy osobowe jeździły tędy 27 lat temu.

16 kilometrów i cztery przystanki

Pociągi do Świeradowa-Zdroju znajdą się w nowym rozkładzie jazdy, który zacznie obowiązywać od 9 grudnia. O planowanym wznowieniu ruchu kolejowego na odcinku Gryfów Śląski – Świeradów-Zdrój informuje m.in. burmistrz Świeradowa Roland Marciniak. Już we wrześniu informował o budowie nowego przystanku kolejowego przy dawnym dworcu.

Liczący 16 km odcinek dawnej trasy kolejowej w 2020 r. przejął samorząd województwa dolnośląskiego. Niedawno zakończył się jego remont, na który wydano ok. 44 mln zł (w tym 4 mln zł z budżetu Świeradowa-Zdroju).

Między Gryfowem a Świeradowem będzie kursował szynobus. W drodze do kurortu zaplanowano przystanki w miejscowościach:

  • Proszówka,
  • Mirsk,
  • Mroczkowice;
  • Krobica.

Do Świeradowa (i z powrotem) pojadą pociągi z Jeleniej Góry oraz Goerlitz. Plany zakładają nawet dziewięć par pociągów w ciągu dnia. Połączenie z Wrocławiem będzie możliwe po przesiadce w Jeleniej Górze lub Lubaniu.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl