wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 16°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Skoda na niebiesko. Tak będą wyglądać tramwaje po remoncie

Wiemy już, jak będą wyglądały wyremontowane tramwaje škoda 16T. – Ich design odpowiada realiom XXI w. – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Reklama

W sumie MPK wyremontuje 17 tramwajów typu Skoda, które trafiły do Wrocławia w 2007 r. Przez kilkanaście lat każdy z nich przejechał ok. 500-600 tys. km.

– Przy takim przebiegu każdy tramwaj potrzebuje generalnego remontu. Teraz ze Skody zostały wózki i pudło. Pojazdy zostaną odświeżone, pojawi się nowy design i oświetlenie. Pasażerowie będą zdziwieni, gdy na przystanek podjedzie niebieska Skoda. Zmieni się nie do poznania – zapowiadał w październiku Krzysztof Balawejder, prezes wrocławskiego MPK.

Standard XXI wieku

Prowadzona przez firmę SAATZ z Grudziądza modernizacja zakłada m.in. remont wózków, kół, amortyzatorów i hamulców. Prace nad pierwszym tramwajem trwają od trzech miesięcy, a niedawno do warsztatu pojechał kolejny.

– Te tramwaje po modernizacji są dużo ładniejsze, niż te, które dostaliśmy od Czechów. Co polski design, to jednak polski design. Mają zupełnie inny przód, są bardziej opływowe, co odpowiada standardom XXI w. – powiedział w piątek Balawejder. – Byłem w Grudziądzu widziałem, jak są modernizowane i myślę, że wrócą do nas i będzie można powiedzieć "wow" pod wieloma względami. To istotna modernizacja.

Oprócz tramwajów Skoda 16T remont przejdzie 25 wagonów WroAs205 wyprodukowanych przez wrocławski Protram. Te tramwaje wyremontuje Modertrans z Poznania.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama