wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Pierwszy zimowy sezon WRM przed nami

To pierwszy sezon zimowy kiedy na ulicach zostaje Wrocławski Rower Miejski. Do dyspozycji użytkowników w zimowe miesiące będzie 600 rowerów standardowych i 65 specjalnych.

Reklama

W ubiegłych latach od grudnia do końca lutego system był nieczynny. W tym roku po raz pierwszy w historii ponad 600 jednośladów zostanie z nami na zimę. Użytkownicy będą mogli korzystać z kilkuset rowerów standardowych i na zamówienie z 65 specjalnych. Do ich dyspozycji są wszystkie stacje, które działały w lecie.

Zasady wypożyczeni pozostają bez zmian. Jedynie infolinia skraca swoje godziny pracy. W zimę będzie dostępna od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 16. Wszystkie jednoślady, które nie zostaną w systemie trafią do magazynów, gdzie przejdą konserwację.

 – Bardzo mnie cieszy, że po raz pierwszy rower miejski pozostaje na zimę. Jadąc dziś do pracy ewidentnie widać, że to dobra decyzja, gdyż coraz mniej osób porzuca rower na zimę – komentuje Daniel Chojnacki, oficer rowerowy w UM Wrocławia.

W tym roku do dyspozycji użytkowników była rekordowa liczba 2000 jednośladów. Poza miejskimi rowerami IV generacji mieszkańcy Wrocławia mogli korzystać z 65 rowerów niestandardowych (rowery familijne typu cargo, tandemy, rowery elektryczne, rowery typu składak i handbike).

System Wrocławskiego Roweru Miejskiego dział we Wrocławiu od 2011 roku.

Czytaj również: Jak przetrwać zimę na rowerze?

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama