wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 21:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Montują stalową konstrukcję na ul. Popowickiej [ZDJĘCIA]

Montują stalową konstrukcję na ul. Popowickiej [ZDJĘCIA]

Data publikacji: Autor:

Waży 35 ton i do jego zamontowania kilka metrów nad ziemią potrzebny jest specjalistyczny dźwig. We wtorek do południa na remontowanym wiadukcie kolejowym przy ul. Popowickiej i Starogroblowej montowano koryto balastowe (na całym wiadukcie będzie ich 15).

Reklama

Konstrukcja do Wrocławia przywieziona została z Kielc. Montaż zaplanowano w nocy, ale transport opóźnił się kilka godzin. Około godziny 9.00 konieczne było, chwilowe wstrzymanie ruchu pojazdów w kierunku Popowic.

– To skomplikowana operacja tym bardziej, że cały czas remontujemy wiadukt przy ulicy po której odbywa się normalny ruch pojazdów – mówi jeden z przedstawicieli wykonawcy.

Wiadukt nad ul. Popowicką powoli zmienia charakter. Dotychczas była tam wąska, jednopasmowa jezdnia. Po remoncie ulica będzie szersza i będzie dodatkowy pas jezdni. Będzie też torowisko tramwajowe. Roboty mają się zakończyć do sierpnia 2015 r.

Obecnie na wiadukcie ruch pociągów prowadzony jest tylko po jednym torze. W sumie we Wrocławiu przebudowywanych jest 10 obiektów kolejowych – zobacz gdzie.

Prace prowadzone są w związku z modernizacją linii kolejowej E 59 na odcinku Wrocław – Poznań. Dzięki temu pod koniec przyszłego roku, jak zapowiadają przedstawiciele kolei, podróż z Wrocławia do Poznania zajmie nam nieco ponad półtorej godziny.

Tekst i fot. jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Wybory 2025