wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

22 maja rusza ostatni etap remontu pl. Jana Pawła II. Zmiany dla kierowców i pasażerów

Ostatni etap remontu placu Jana Pawła II zostanie zakończony latem tego roku fot. Bartosz Chochołowski/MPK Wrocław
Ostatni etap remontu placu Jana Pawła II zostanie zakończony latem tego roku

W weekend ma rozpocząć się ostatni etap remontu torowiska w centrum Wrocławia. Od niedzieli, 22 maja, rusza wymiana rozjazdu od pl. Orląt Lwowskich do placu Jana Pawła II. Dwa tramwaje będą kursowały zmienioną trasą, na nową organizację ruchu muszą uważać też kierowcy. Prace mają potrwać około 6-8 tygodni. Szczegóły.

Reklama

Torowisko prowadzące do mostu Sikorskiego jest już jak nowe, podobnie jak fragment w ul. Mostowej do ul. Księcia Witolda.

Kluczową i gigantyczną inwestycję w komunikacyjnym sercu miasta przeprowadzamy bez zamykania całego skrzyżowania dla ruchu. To wielkie wyzwanie. Dlatego podzieliliśmy przedsięwzięcie na pięć etapów. Zakończyliśmy czwarty i rozpoczynamy ostatni. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, nie notujemy żadnych opóźnień.
Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław

Na placu w centrum miasta wyremontowano około 300-metrowy odcinek torowiska, wymieniono rozjazdy pozwalających jechać tramwajom na wprost lub skręcać z Podwala w ul. Ruską oraz z ul. św. Mikołaja w Podwale.

MPK nie prowadziło prac na samym moście Sikorskiego, który jest w najbliższych latach przeznaczony do gruntownego remontu.

Galeria zdjęć

Zmiany dla kierowców w okolicach Jana Pawła II i pl. Orląt Lwowskich od 22 maja

Zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej od 22 maja

Swoje trasy tymczasowo zmienią linie tramwajowe nr 31 i 32, natomiast na stałe trasy wrócą autobusy linii 102 i 103. Zmieni się również kursowanie linii autobusowej nr 250.

Tramwaje linii tramwajowych 31 i 32 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od placu Orląt Lwowskich przez ulicę Marchijską (nowa trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór), ulicę Śrubową i Złotoryjską do ulicy Legnickiej, z pominięciem przystanków:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama