wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 17°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Od 7 marca – przebudowa mostów Pomorskich

W związku z rozpoczęciem przebudowy mostów  Pomorskich od 7 marca 2020 roku (sobota)  planowane jest wprowadzenie  zmiany tras linii tramwajowych 0P, 14, 15 i 24 oraz linii autobusowych K,  132, 142 i 257. Przebudowa mostów ma potrwać 36 miesięcy.

Reklama

Komunikacja tramwajowa

Linia 0P

Postoje techniczne zostaną przeniesione z przystanku „Dworzec Nadodrze” na plac Staszica.

Linia 14

„Czternastka” jadąca z Osobowic w kierunku FAT-u będzie kursowała od placu Staszica objazdem przez plac Powstańców Wielkopolskich, ulicę Chrobrego, Łokietka, Drobnera, most Uniwersytecki i ulicę Grodzką, z pominięciem przystanku „Pomorska” przy skrzyżowaniu ulicy Pomorskiej i Dubois.

W kierunku powrotnym z FAT-u do pętli Osobowice linia będzie kursowała objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, św. Mikołaja i pl. Jana Pawła II.

Linia 15

„Piętnastka” jadąca z pętli Poświętne w kierunku parku Południowego będzie kursowała od placu Staszica objazdem przez plac Powstańców Wielkopolskich, ulicę Chrobrego, Łokietka, Drobnera, most Uniwersytecki i ulicę Grodzką z pominięciem przystanku „Pomorska” przy skrzyżowaniu ulicy Pomorskiej i Dubois.

W kierunku powrotnym z parku Południowego do pętli Poświętne linia będzie kursowała objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę św. Mikołaja, pl. Jana Pawła II, most Sikorskiego i ulicę Dubois do ulicy Pomorskiej.

Linia 24

Tramwaje linii 24 jadące z Osobowic w kierunku FAT-u będą kursowały objazdem od ulicy Pomorskiej przez ulicę Dubois, most Sikorskiego, pl. Jana Pawła II, ulicę Ruską Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do pl. Legionów.

W kierunku powrotnym linia będzie kursowała objazdem od ulicy Świdnickiej przez plac Teatralny, ulicę Widok, Szewską, Grodzką, most Uniwersytecki, ulicę Drobnera, Łokietka, Chrobrego, pl. Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica.Komunikacja autobusowa

Autobusy linii K, 132, 142 i kursy nocne linii 257 jadące od strony Karłowic i Różanki zostaną skierowane objazdem od ulicy Pomorskiej przez ulicę Dubois, most Uniwersytecki i ulicę Grodzką do ulicy Nowy Świat z pominięciem przystanku „Pomorska” przy skrzyżowaniu ulicy Pomorskiej i
Dubois.

Autobusy ww. lini dodatkowo zatrzymają się na przystanku „Dubois” przy ulicy Drobnera pomiędzy ulicą Dubois a ulicą Cybulskiego na wysokości Baru „Mewa”.

W kierunku przeciwnym, autobusy linii K, 132, 142 i kursy nocne linii 257 zostaną skierowane objazdem od ulicy Nowy Świat przez ulicę Grodzką, most Uniwersytecki i ulicę Cybulskiego do ulicy Pomorskiej.

Bilety okresowe

Prypominamy, że pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje

objazdem podczas remontu.

Dodatkowo pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 14, 15 lub 24 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat autobusami linii K, 132, 142 i 257 na odcinku pl. Staszica – Rynek – pl. Staszica.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama