wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 19°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Pożar gazociągu na ul. Dmowskiego. Ruch MPK został przywrócony

Pożar gazociągu na ul. Dmowskiego, są zmiany w MPK /fot. archiwum

W czwartek (8 lipca) ok. godziny 9 doszło do pożaru gazociągu na ul. Dmowskiego. Część mieszkańców ewakuowano, zmieniono trasy autobusów MPK. Przed godziną 12 MPK poinformowało, że ruch na Mostach Mieszczańskich został przywrócony. Autobusy wracają na swoje stałe trasy.

Reklama

Do pożaru doszło najprawdopodobniej podczas prac drogowych. Gazociąg miał uszkodzić operator koparki, następnie doszło do wycieku gazu i pożaru, który udało się ugasić. Wcześniej spłonęła koparka. W akcji uczestniczyło 14 zastępów straży pożarnej

Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano kilkaset osób z pięciu budynków mieszkalnych znajdujących się w pobliżu miejsca awarii. Nikomu nic się nie stało.

MPK na czas akcji straży pożarnej wprowadziło objazdy ze względu na zamknięcie mostu Mieszczańskiego: 

  • Autobusy linii 128 jadące na Pilczyce oraz linii C na Kozanów skierowano objazdem przez most Uniwersytecki, ul. Nowy Świat, św. Mikołaja, pl. Jana Pawła II, Rybacką, Zachodnią, Poznańską.
  • Autobusy linii 128 kursujące na Zakrzów oraz C na pl. Grunwaldzki skierowano objazdem przez ul. Rybacką, pl. Jana Pawła II, Grodzką, m. Uniwersytecki, Drobnera.
  • Autobusy linii 144 jadące do Polanowic skierowano objazdem od pl. Jana Pawła II przez ul. Ruską, Grodzką, most Uniwersytecki.
  • Autobusy linii 103, 104 zmierzające na pl. Jana Pawła II skierowano objazdem przez ul. Rybacką.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama