wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 17°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zbliżają się do nas piękne i nowoczesne Elfy. Kiedy do nich wsiądziemy?

Nowe pojazdy mają 250 miejsc siedzących. Łącznie mogą zabrać na pokład ponad 540 pasażerów. fot. KD
Nowe pojazdy mają 250 miejsc siedzących. Łącznie mogą zabrać na pokład ponad 540 pasażerów.

Koleje Dolnośląskie wzbogacą się o 12 nowych pociągów pasażerskich Elf 2. Właśnie podpisano porozumienie w tej sprawie z Pesą Bydgoszcz. Łącznie KD będzie miało 25 takich pojazdów.

Reklama

Koleje Dolnośląskie (KD) podpisały z bydgoską Pesą porozumienie, które pozwoli na całościowe zrealizowanie kontraktu na zakup nowoczesnych pociągów pasażerskich Elf 2. 

Tym samym dolnośląski przewoźnik stanie się posiadaczem największej floty pojazdów tego typu w Polsce i będzie w sumie dysponował 25 sztukami o łącznej wartości 726 mln zł brutto.

Większość pociągów będzie elektryczna

Do 2024 roku PESA Bydgoszcz łącznie dostarczy KD 25 pięcioczłonowych pociągów Elf 2. Tym samym tabor KD powiększy się do 88 pojazdów. Jego zdecydowaną większość, bo aż 65 proc. będą stanowiły pojazdy elektryczne.

Model Elf 2 należy do najnowszej generacji pociągów elektrycznych zaprojektowanych przez bydgoską Pesę. Może rozwijać prędkość maksymalną sięgająca do 160 km/h.

Nowe pojazdy mają 250 miejsc siedzących, a łącznie będą mogły zabrać na pokład ponad 540 pasażerów.

Harmonogram dostaw przewiduje dostarczenie wszystkich 12 pojazdów w ciągu 32 miesięcy, począwszy od czerwca 2024, kiedy pierwszy pojazd trafi na Dolny Śląsk, na listopadzie 2024 roku skończywszy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama