wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Nowe trasy pieszo-rowerowe na Skarbowców, Racławickiej i al. Piastów

Powstanie ważne uzupełnienie tras pozwalających komfortowo dojechać w okolicę rzeki Ślęzy, przejechać wygodnie w kierunku Małej Sobótki czy wyremontowanych basenów przy ul. Racławickiej, a w przyszłości do hali sportów walki. Budowa obejmie fragmenty nowych dróg rowerowych na al. Piastów, ul. Racławickiej oraz Skarbowców. Wrocławskie Inwestycje wybrały wykonawcę

Reklama

Powstanie w sumie ponad pół kilometra ścieżek poprawiających bezpieczeństwo i komfort poruszania się rowerzystów oraz pieszych. W ramach tego zadania powstanie 350 metrów nowych chodników, przejścia dla pieszych z przejazdami rowerowymi.

– To ważny fragment Promenady Krzyckiej, która ma na celu przywrócenie mieszkańcom południa Wrocławia terenu dawnego historycznego szlaku spacerowego tzw. Hugo Richter Weg. W ramach inwestycji powstanie brakujący odcinek drogi rowerowej, wzdłuż al. Piastów, wyznaczone zostanie tam  też nowe przejście dla pieszych– informuje Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

– Kierowcy zyskają lewoskręt z ulicy Racławickiej dzięki, któremu uda się wjechać na teren basenów oraz w pobliże powstającej w ich sąsiedztwie hali sportów walki i podnoszenia ciężarów – mówi Krzysztof Świercz.

Inwestycja uzupełni istniejąca infrastrukturę w tym rejonie. W jej ramach na wysokości Skarbowców i Racławickiej kolejny odcinek rowerowo-pieszej obwodnicy Wrocławia - przed II wojną światową znanej jako Hugo Richter Weg. Miłośników rowerów na pewno ucieszy przejazd rowerowy na wysokości Małej Sobótki, a kierowców lewoskręt z ul. Racławickiej w kierunku basenów oraz budowanej hali sportów walki i podnoszenia ciężarów.

Długość drogi rowerowej (łącznie 520 m):

  • ul. Skarbowców: 197 m,
  • ul. Racławicka: 168 m,
  • al. Piastów: 155 m.

Długość pasa rowerowego na Racławickiej: 100 m
Długość nowego i przebudowanego chodnika (razem 350 m):

  • ul. Skarbowców: 197 m,
  • ul. Racławicka: 48 m,
  • al. Piastów: 105 m,

Nowe przejścia piesze z przejazdami rowerowymi:

  • ul. Racławicka: 4 szt. w tym 3 szt. z azylami w pasie rozdziału
  • ul. Skarbowców: 1 szt.
  • al. Piastów: 1 szt. + 3 przejazdy w pasie rozdziału

Przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Racławickiej i Skarbowców.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Rotomat Sp. z o.o. Wykonawca ma pół roku na zrealizowanie tej inwestycji.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl