wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 17°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Nowe połączenie z wrocławskiego lotniska. Już w sierpniu polecimy do chorwackiego Dubrownika

Loty do Dubrownika będą obsługiwały linie lotnicze Wizz Air fot. Michał Wieczorek (Port Lotniczy Wrocław)
Loty do Dubrownika będą obsługiwały linie lotnicze Wizz Air

Wrocławskie lotnisko poinformowało o nowym połączeniu. W sierpniu ze stolicy Dolnego Śląska będziemy mogli polecieć do Dubrownika. Bilety są już dostępne w systemie przewoźnika, czyli Wizz Air, a pierwsze loty do jednego z najpopularniejszych chorwackich kurortów zaplanowano na 4 sierpnia.

Reklama

Weekend w słonecznym Dubrowniku

Loty z Wrocławia będą odbywać się dwa razy w tygodniu – w czwartki i w niedziele. Przewoźnik uruchomił już sprzedaż biletów, których ceny zaczynają się od 119 zł.

Nowe połączenie dopełni ofertę chorwackich kierunków z Wrocławia. Pasażerowie będą mogli polecieć już nie tylko do Zadaru i Splitu, ale również do Dubrownika, który jest znany ze swojej niesamowitej architektury, a także słonecznych plaż. Rozłożenie rejsów na czwartki i niedziele sprawia, że możemy planować zarówno dłuższy urlop w Dubrowniku, jak i zdecydować się tylko na okołoweekendowy lot.
Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław

Dubrownik położony jest na cyplu w południowej Dalmacji. Jego największą atrakcją jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Stare Miasto z zabytkowym systemem umocnień. Nad Dubrownikiem góruje Wzgórze Srđ, na które można wjechać kolejką linową. Tam też znajduje się Fort Imperial – twierdza pochodząca z XIX wieku. Dubrownik to również raj dla plażowiczów. Do najpopularniejszych plaż należą: Banje, Lapad, Danče i Sveti Jakov.

Nowości w letnim rozkładzie lotów

Dubrownik to już czwarta nowość ogłoszona przez linie Wizz Air w letnim rozkładzie lotów. Na początku kwietnia przewoźnik poinformował o trzech nowych połączeniach, które ruszą w sierpniu: Barcelona-El Prat, Tirana i Rodos. 

Linie lotnicze systematycznie zwiększają liczbę połączeń z Portu Lotniczego Wrocław. Ogłaszając nowy rozkład lotów, informowaliśmy o czterech nowościach. Teraz mamy ich już osiem. Sezon wakacyjny zapowiada się naprawdę interesująco.
Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław

Łącznie w ofercie Portu Lotniczego Wrocław znajdziemy aż 86 połączeń, z czego 56 niskokosztowych, 23 czarterowe i 7 sieciowych. Podróżni mogą wybierać m.in. wśród bogatej oferty popularnych kierunków południowych, takich jak Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Malta, Czarnogóra, Bułgaria, Grecja, Cypr, Wyspy Kanaryjskie, Turcja, Egipt czy Tunezja.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama