wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 19°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Nowa droga rowerowa od mostu Pokoju do mostów Warszawskich

fot. ZDiUM

Rowerzyści mogą już korzystać z nowej ważnej trasy rowerowej wzdłuż ulicy Wyszyńskiego. Inwestycja kosztowała blisko 1,8 miliona złotych.

Reklama

Nowa trasa to ważne uzupełnienie luk w ciągu komunikacyjnym dla rowerzystów między mostem Pokoju a mostami Warszawskimi. Blisko 700-metrowa trasa powstała wzdłuż ul. Wyszyńskiego od skrzyżowania z ul. Benedyktyńską do Damrota. Droga ma szerokość 2,5 m i na większości odcinków jest to wydzielona trasa rowerowa, a w niektórych miejscach ciąg pieszo-rowerowy. Inwestycja kosztowała 1,78 miliona złotych.

– Jedzie się bardzo wygodnie, przejazdy przez skrzyżowania są dobrze oznaczone. Jestem zadowolona – mówi Monika Kowal, mieszkanka okolic pl. Kromera, którą spotkaliśmy w drodze do pracy.

W tym roku we Wrocławiu oddano do użytku 18 kilometrów nowych tras rowerowych. Między innymi na ul. Grabiszyńskiej, Piłsudskiego i pl. Społecznym. Kolejne 57 kilometrów jest na etapie przygotowań do budowy lub planowania.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama