wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Bezpieczniej dla pieszych na Biskupinie. Będzie azyl z oświetleniem

W tym miejscu powstanie przejście dla pieszych ZDiUM
W tym miejscu powstanie przejście dla pieszych

Na ul. Dembowskiego na Biskupinie ma powstać nowe oświetlone przejście dla pieszych. Ta mikroinwestycja zwiększy bezpieczeństwo na osiedlu.

Reklama

– Możliwość bezpiecznego przekraczania jezdni to ważny aspekt komfortu życia, nawet jeśli to leniwe i spokojne życie osiedlowe. Dla lokalnej społeczności jest to szczególnie istotne w przypadku głównej osiedlowej arterii, pokonywanej codziennie w drodze do sklepu, żłobka czy apteki – tłumaczy prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Nowe przejście dla pieszych pojawi się na wysokości skrzyżowania z ul. Potebni. Każdego dnia przejeżdża tędy wiele samochodów, a piesi przechodzą przez jezdnie w miejscu niedozwolonym. To ulegnie zmianie.

Zarząd Dróg i Utrzymania przygotowuje się do ogłoszenia nowego przetargu na realizację. Co ono zakłada?

W ciągu dwóch miesięcy od momentu podpisania umowy wykonawca musi wybudować azyl razem z dwoma latarniami oraz znakami pionowymi i poziomymi. Obniżone zostaną chodniki i wyregulowane krawężniki.

ZDiUM zapewnia, że roboty budowlane nie wpłyną na zieleń. Jednym z założeniem jest ochrona rosnących w pobliżu drzew i krzewów: grabów, wiązów , śliw, ostrokrzewów i berberysów.

Planuje się, że prace zakończą się jeszcze w tym roku.

Bezpieczniej też w innych miejscach

Miasto stawia na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do końca maja nowe oświetlenie pojawi się m.in. na ul. Opolskiej na Księżu. 

Chodzi dokładnie o ul. Opolską 188, skrzyżowanie ul. Opolskiej z Brochowską, Myszkowską (przy przystanku autobusowym Sosnowiecka), Zagłębiowską, Świątnicką i Tarnogórską, Głubczycką i na wysokości posesji nr 21 a – w tych miejscach na Księżu Wielkim i Małym pojawi się nowe oświetlenie. Tam przy przejściach dla pieszych jest półmrok, w deszczowe dni ciemności zapadają bardzo szybko.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama