wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 19°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

MPK Wrocław rozpoczyna remonty przejść przez torowiska. Będzie łatwiej dojść do przystanków

Redakcja www.wroclaw.pl,
Przejście przy ul. Legnickiej archiwum MPK
Przejście przy ul. Legnickiej

Gruntowna modernizacja obejmie siedem przejść przez torowiska. Skorzystają zarówno pasażerowie autobusów i tramwajów, jak i piesi oraz rowerzyści. Niestabilną i zużytą kostkę brukową zastąpią betonowe płyty. Prace potrwają do końca września.

Reklama

– TORYwolucja się nie zatrzymuje i teraz obejmuje także rozwiązania dla pieszych i pasażerów, którym chcemy ułatwić dotarcie na przystanki. Ruszamy więc z kompleksowym remontem przejść w ważnych punktach komunikacyjnych, przez które każdego dnia przemieszcza się po kilka tysięcy osób – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Remont obejmie przejścia:

Stabilne betonowe płyty zamiast kostki

Wysłużoną kostkę zastąpią w tych miejscach stabilne płyty betonowe. Cała inwestycja kosztować będzie niemal pół miliona złotych. Roboty potrwają do końca września tego roku. Przysłuży się wielu mieszkańcom i turystom odwiedzającym Wrocław – od pieszych, przez rowerzystów, po osoby o szczególnych potrzebach – w tym seniorów oraz osoby z niepełnosprawnościami.

Galeria zdjęć

TORYwolucja realizowana przez MPK Wrocław to systemowa wymiana infrastruktury torowej, która rocznie pochłania 80 milionów złotych. Tylko w tym roku do użytku oddane zostały między innymi zmodernizowany plac Jana Pawła II, a także ulice Piłsudskiego, Jedności Narodowej czy plac Dominikański z wymienionymi rozjazdami.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl