wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

MPK inwestuje w załogę. Nowe pokoje socjalne dla pracowników

Pokój socjalny w MPK Wrocław

W 2021 roku MPK postawi siedem nowych i wyremontuje cztery punkty socjalne dla motorniczych i kierowców autobusów. Dzięki temu załoga będzie mogła lepiej wypocząć w czasie przerw.

Reklama

Przy ul. Dworcowej powstał nowy punkt socjalny dla pracowników wrocławskiego MPK. To z tego miejsca wyruszają w trasę motorniczowie oraz kierowcy podróżujący liniami łączącymi centrum miasta z jego obrzeżami np. lotniskiem lub Leśnicą. Teraz w przerwie między kursami będą mogli zjeść ciepły obiad i wypić kawę lub herbatę w lepszych warunkach. 

– To nowoczesny i bardzo komfortowy pawilon, urządzony specjalnie z myślą o naszych kierujących, pełniących wymagającą służbę na naszych trasach – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. – Ma prawie 14 metrów kwadratowych. Jest wyposażony w klimatyzację oraz ogrzewanie. Jest tam aneks kuchenny, miejsce by zjeść ciepły posiłek lub chwilę odpocząć i, oczywiście, toaleta – wymienia szef miejskiego przewoźnika.

Pokój socjalny dla załogi MPK Wrocław

Pawilon przy ulicy Dworcowej jest tym wzorcowym. Na bazie jego projektu, jeszcze w tym roku, powstanie sześć kolejnych, w różnych częściach miasta. MPK m.in. na krańcówkach przy ulicy Chińskiej, Bacciarellego, Redyckiej czy Zwycięskiej.

– Prócz tego modernizujemy dotychczas istniejące obiekty – mówi rzecznik MPK Bartosz Naskręski. – Niedługo do użytku zostaną oddane odremontowane pomieszczenia socjalne na Biskupinie, Oporowie, Kowalach i przy ulicy Giełdowej.

W 2021 roku MPK dodatkowo odmaluje wnętrza 25 takich obiektów.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama