wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Loty z Wrocławia do USA jeszcze nigdy nie były takie proste

Do Nowego Yorku z Wrocławia z jedną przesiadką można dolecieć w 12 godzin. fot.pixabay

Wrocławskie lotnisko oferuje bezpośrednie połączenia do największych europejskich portów przesiadkowych, jak Amsterdam, Paryż, Frankfurt i Warszawa. Dzięki temu do Nowego Jorku lub Chicago dolecimy z Wrocławia w ok. 12, do Miami w 14, a do Los Angeles w 15 godzin. Latanie z Wrocławia do USA jeszcze nigdy nie było takie łatwe.

Reklama

Turyści wybierający się do Stanów Zjednoczonych od 11 listopada nie potrzebują już wizy, co zdecydowanie zachęca do odwiedzenia tego ogromnego kraju. Podróż z Wrocławia ułatwia również fakt, że do dyspozycji z naszego lotniska mamy bezpośrednie połączenia do ośmiu dużych portów przesiadkowych, skąd można polecieć do kilkudziesięciu miast w USA, w tym oczywiście do najważniejszych metropolii, jak Nowy Jork, Los Angeles, Houston, Chicago, Boston, Miami czy San Francisco.

- Pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do wyboru kilku globalnych przewoźników i bardzo dużą liczbę połączeń za ocean, tylko z jedną przesiadką i krótkim czasem transferu. Dzięki temu podróż można zaplanować łatwo i w dogodnych dla siebie terminach. Mówiąc obrazowo, Wrocław nigdy jeszcze nie był tak blisko Stanów Zjednoczonych - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. 

Przesiąść się możemy np. w Amsterdamie, skąd operują holenderskie linie KLM, albo w Paryżu (lotnisko Charles'a de Gaulle'a), który jest portem bazowym Air France. Dodajmy, że te linie działają w aliansie, łącząc swoje oferty (można więc w jedną stronę polecieć przez Amsterdam, a wrócić przez Paryż). Np. przez Amsterdam polecimy, oprócz największych metropolii, również do Las Vegas, Minneapolis/St. Paul czy Salt Lake City.

Do największych hubów na świecie należą również Frankfurt i Monachium, porty bazowe Lufthansy, która również ma bardzo rozwiniętą sieć połączeń do USA. Np. przez Frankfurt polecimy m.in. do Filadelfii, Seattle, Phoenix czy do Nowego Orleanu. Przesiąść się na samolot na trasie transatlantyckiej możemy też w Kopenhadze (SAS), Zurychu (SWISS), Düsseldorfie (Lufthansa) i oczywiście w Warszawie (PLL LOT oferuje bezpośrednie połączenia do Miami, Chicago, Nowego Jorku, Los Angeles i San Francisco).

Od 30 marca do listy dostępnych z Wrocławia portów przesiadkowych dojdzie jeszcze Oslo-Gardermoen - nowe połączenie do najważniejszego międzynarodowego portu stolicy Norwegii otwierają linie Norwegian. To flagowe norweskie linie lotnicze, sytuujące się w dziesiątce największych w Europie (pod względem liczby przewiezionych pasażerów). Przez Oslo możemy polecieć do 13 amerykańskich miast. W kwietniu ceny za podróż z Oslo np. do Chicago rozpoczynają się od 601 zł, od 608 zł do Nowego Jorku i od 697 zł do Los Angeles*.  

Przykładowe połączenia z Wrocławia do USA

  • Nowy Jork przez Amsterdam: 11 godz. 20 min (transfer 1 godz. 10 min)**
  • Nowy Jork przez Frankfurt: 12 godz. 15 min (transfer 1 godz. 50 min)
  • Nowy Jork przez Paryż: 12 godz. 20 min (transfer 1 godz. 25 min)
  • Los Angeles przez Monachium: 14 godz. 35 min (transfer 1 godz. 55 min)
  • Chicago przez Kopenhagę: 12 godz. 15 min (transfer 1 godz. 30 min)
  • San Francisco przez Zurych: 15 godz. 25 min (transfer 1 godz. 45 min)
  • San Francisco przez Paryż: 14 godz. 40 min (transfer 1 godz. 15 min)
  • San Francisco przez Oslo: 14 godz. 35 min (transfer 2 godz. 25 min)
  • Atlanta przez Amsterdam: 12 godz. 15 min (transfer 50 min)
  • Houston przez Frankfurt: 13 godz. 35 min (transfer 1 godz. 15 min) 

*Ceny za bilet w jedną stronę z systemu rezerwacyjnego przewoźnika (www.norwegian.com) aktualne na dzień 25 listopada.
** Podajemy łączny czas podróży w jedną stronę

materiały: Port Lotniczy Wrocław 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama