wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Koronawirus - odwołane pociągi regionalne i krajowe

Od 20 marca ograniczenia w kursowaniu wprowadzają m.in. Koleje Dolnośląskie.

Najpierw połączenie międzynarodowe, teraz krajowe i regionalne. Przewoźnicy kolejowi ograniczają kursowanie w związku z pandemią koronawirusa i apelują: przed każdą podróżą sprawdźmy aktualny rozkład, najlepiej na oficjalnej na stronie portalpasazera.pl. 

Reklama

Część zmian weszła w życie chwilę po ogłoszenie stanu zagrożenia epidemicznego. Najpierw przewoźnicy ograniczyli kursowanie pociągów międzynarodowych wynikało to z faktu zamknięcia granic i wprowadzenia kontroli na przejściach granicznych. Cięcia dotyczyły PKP Intercity oraz lokalnych firm: Koleje Dolnośląskie i spółki PolRegio.

Czytaj więcej: Koleje ograniczają połączenia miedzynarodowe

Później systematycznie, na podstawie analiz napełnienia pociągów, rozpoczęło się zawieszanie albo
 ograniczanie wielu kursów międzymiastowych. 

Czytaj więcej: PKP Intercity odwołuje pociągi przez Wrocław

W tej chwili pasażerowie muszą spodziewać się kolejnych zawieszonych połączeń.
 Dlatego tak ważne jest, żeby przed każdą podróżą, którą musimy odbyć, sprawdzać na bieżąco rozkład jazdy.

ROZKŁAD JAZDY PKP

Odwołane pociągi lokalne

Koleje Dolnośląskie na 20 marca planują ograniczenie kursowania kilkudziesięciu par pociągów. Decyzja o tymczasowym zawieszeniu kursowania niektórych pociągów Koleje Dolnośląskie podjęły w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, który odpowiada za organizację transportu kolejowego w regionie.

– Stale monitorujemy rozwój sytuacji epidemicznej. Wprowadziliśmy szereg procedur dla zapewnienia bezpieczeństwo naszym załogom. Obserwując jednak frekwencję na poszczególnych trasach oraz chcąc ograniczyć zagrożenie wirusem dla pracowników zdecydowaliśmy o ograniczeniu siatki połączeń. – powiedział Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. KD rezygnuje z połączeń, na których frekwencja w ostatnich dniach była bardzo niska. Zachowuje jednak, chociaż w ograniczonym zakresie, połączenia na każdej z obsługiwanych do tej pory stacji.

Największe zmiany w aglomeracji wrocławskiej

Zmiany dotyczą w sumie 125 pociągów, których trasy ulegną czasowemu skróceniu lub całkowitemu zawieszeniu. Wszystkie zmiany zaczną obowiązywać od 20 marca 2020 r.

Najwięcej cięć będzie dotyczyło składów obsługujących trasy w obrębie aglomeracji wrocławskiej. Czasowo zawieszone zostanie kursowanie z Wrocławia 9 par pociągów do Kątów Wrocławskich, 7 par pociągów do Trzebnicy oraz 5 par pociągów do Jelcza-Laskowic.

Zobacz listę zawieszonych pociągów KD

Zawieszone zostanie również kursowanie pociągów w regionie. Zmiany dotkną połączeń do Międzylesia, Żmigrodu, Rawicza, Ziębic, Kłodzka, Kudowy Zdroju, Oleśnicy, Krotoszyna, Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Szklarskiej Poręby, Bielawy, Lubania Śląskiego, Węglińca, Bolesławca, Zgorzelca, Tuplic, Żar, Lubina i Legnicy.

PolRegio też ogranicza kursowanie

Będzie to następowało w dwóch transzach. Najpierw od 20 marca zawieszonych zostanie 17 pociągów, głównie tych poruszających się tylko po naszym regionie, m.in. Wrocław-Wołów. Później od 23 marca, kolejne 14 składów.

Zobacz listę zawieszonych pociągów PolRegio, aktualizowaną na bieżąco

Wszystkie zmiany mają charakter czasowy, a okres ich obowiązywania będzie zależał od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju. Przewoźnicy podkreślają, że sytuacja jest bardzo dynamiczna i radzą, aby przed każdą podróża sprawdzić rozkład jazdy PKP na oficjalne stronie portalpasazera.pl lub na stronach internetowych poszczególnych firm.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama