wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Kiedy otwarcie remontowanego mostu Tumskiego?

zdjęcie ilustracyjne

Nie uda się zakończyć remontu mostu Tumskiego do końca roku – poinformował ZDiUM. Wykonawca prac ma opóźnienia, za które inwestor zgodnie z umową naliczy kary finansowe. Aktualny termin oddania przeprawy do użytku to koniec stycznia 2020 roku.

Reklama

– Do ukończenia pozostało jeszcze odtworzenie nawierzchni chodników (technologia betonowa imitująca granit) oraz jezdni (kostka kamienna). Realizacja prac przy sprzyjających warunkach atmosferycznych zajmie do 4 tygodni – czytamy w komunikacie ZDiUM.

Remont miał zakończyć się jeszcze w 2019 roku, niestety wykonawca ma opóźnienie, które zgodnie z treścią zawartej umowy jest obciążone karą finansową.

Czyszczenie, malowanie, nowa nawierzchnia

Remont obejmował czyszczenie i naprawę podpór kamiennych mostu, naprawę jezdni (przebruk i wymiana na równiejszą kostkę), remont chodników (asfalt zostanie zastąpiony płytkami kamiennymi), oczyszczenie metodą piaskowania oraz wykonanie nowej powłoki stalowych części mostu, naprawę i wymianę zniszczonych i skorodowanych elementów, uzupełnienie brakujących nitów.

Wykonawca ma również odtworzyć historyczne latarnie przy wapiennych figurach świętych Jana Chrzciciela i Jadwigi. Przy okazji remontu zostanie wymieniona również iluminacja mostu.

Bez remontu od wojny

Most Tumski jest obiektem zabytkowym, w obecnym kształcie funkcjonuje od 1889 roku i, jako konstrukcja, remontu nie przechodził tak naprawdę od wojny. Po wojnie wykonano na nim jedynie chodniki – bitumiczne oraz zabezpieczenie antykorozyjne (czyszczenie i malowanie powłoką w kolorze turkusowym). Ostatni raz takie prace były wykonywane ponad 20 lat temu i konieczny był kolejny remont mostu.

Aktualny termin zakończenia trwającego remontu to koniec stycznia 2020r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama