wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Jest wykonawca drugiego etapu trasy na Nowy Dwór

Etap II ma być gotowy w 24 miesiące od momentu podpisania umowy.

Spółka Wrocławskie Inwestycje wybrała wykonawcę dla drugiego etapu trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. Za około 81 milionów złotych powstanie odcinek między Parkiem Biznesu a skrzyżowaniem ul. Strzegomskiej z ul. Rogowską.

Reklama

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu opiewającą na 81,2 mln złotych, złożyła wrocławska firma Pro-Tra Building sp. z o.o. W ramach drugiego etapu powstaną kolejne 2 kilometry trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. Tramwaje i autobusy przemkną wydzieloną trasą m.in. pod wiaduktem kolejowym i estakadą Gądowianka. Dalej w dużej części trasa będzie biegła istniejącym buspasem przy ul. Strzegomskiej.

W ramach tej inwestycji przebudowane zostaną również sieci podziemne. Powstaną nowe przystanki i stacja prostownikowa „Nowodworska”, która zasili sieć. Wykonawca zadba także o chodniki, ścieżki rowerowe i przejścia dla pieszych. Termin realizacji tych prac to 24 miesiące od momentu podpisania umowy.

Ostatni odcinek TAT, prowadzący wzdłuż ulicy Rogowskiej, jest w tej chwili w fazie projektowania. Ma się ono zakończyć na przełomie 2020 r. i 2021 r.

Przypomnijmy, TAT to największa inwestycja komunikacyjna miasta od 1949 r., kiedy wybudowana została linia tramwajowa na Leśnicę. Będzie to 7 kilometrowa trasa autobusowo-tramwajowa z dwoma wiaduktami (160 metrowy nad torami kolejowymi i 22 metrowy nad ul. Smolecką).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama