wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 19°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Nowa inwestycja rowerowa na ul. Jedności Narodowej [WIDEO]

Przy ulicy Jedności Narodowej zakończyła się budowa drogi rowerowej, został tam również poszerzony chodnik, pojawiły się także inne udogodnienia dla rowerzystów i pieszych. Na Jedności powstało 700 metrów drogi dla rowerów.

Reklama

Nowa trasa rowerowa prowadzić od ul. Rychtalskiej do mostów Warszawskich oraz w kierunku centrum. Na odcinku od ul. Rychtalskiej do ul. Oleśnickiej powstanie dwukierunkowa droga dla rowerów po stronie zachodniej. Pojawiły się pasy rowerowe na Poniatowskiego, Jedności Narodowej od Oleśnickiej do Kluczborskiej.

– Dzięki tej inwestycji, poprawi się dostępność do komunikacji zbiorowej, powstaną przystanki wiedeńskie, które przy okazji wymuszą zwolnienie ruchu samochodowego. Przy skwerze Pionierów Wrocławskich zostanie przebudowany chodnik, powstaną nowe przystanki autobusowe przy skrzyżowaniu Jedności Narodowej i Rychtalskiej – mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

W okolicach ul. Oleśnickiej i ul. Kluczborskiej nadal są miejsca postojowe. Przystanek tramwajowy „Jedności Narodowej” został przebudowany na antyzatokę, wcześniej było tam niebezpiecznie. Przystanek w kierunku Kromera i Kowal będzie przeniesiony przed ul. Oleśnicką, na ul. Poniatowskiego.

Przy ul. Rychtalskiej, powstały dwa przystanki autobusowe, na których zatrzymuje się autobus linii 111 kursujący w stronę Promenad Wrocławskich i Lipy Piotrowskiej. Wnioskowała o to rada osiedla.  

Przebudowa na tym odcinku miała na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników ulicy Jedności Narodowej i Poniatowskiego poprzez budowę elementów ułatwiających dostępność do komunikacji zbiorowej oraz bezpieczeństwo i komfort poruszania się pieszych i rowerzystów. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama