wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Duże zmiany w komunikacji do Siechnic

Od 1 marca gmina Siechnice przejmuje komunikację miejską na swoim terenie.

1 marca 2019 roku uruchomiona zostanie Siechnicka Komunikacja Publiczna (SKP). Oznacza to, że teraz gmina Siechnice będzie sama organizowała transport publiczny na swoim terenie. Do tej pory, w ramach komunikacji międzygminnej, robił to Wrocław. Co to oznacza dla pasażerów? 

Reklama

Przede wszystkim zmienią się nazwy. Dotychczasowe linie o numerach 9xx zostaną zastąpione liniami o numerach 8xx.

Dotychczasowa linia autobusowa

Jej odpowiednik od 1 marca

900L

810

900P

800

901

820, 830

910

860

920

840, 850

Linie 9XX będą kursowały tylko do 28 lutego 2019 r., również sprzedaż biletów na te linie będzie prowadzona w dotychczasowych punktach tylko do tej daty. Co istotne bilety okresowe zakupione na linie 900L, 900P, 901, 910, 920 będą honorowane na liniach 8XX do końca ważności tych biletów.

Komunikację miejską na terenie gminy Siechnice będą obsługiwać autobusy firmy Dolnośląskie Linie Autobusowe Spółka z o.o.

Tutaj można znaleźć rozkłady jazd

Co jeszcze się zmieni?

Gmina rezygnuje z podziału na strefy – w całej gminie obowiązuje jedna, niższa stawka za bilety. – Rezygnujemy z biletów jednorazowych na rzecz biletów 90-minutowych, umożliwiających przesiadki pomiędzy autobusami SKP.

Ze sprzedażą biletów związana jest też kolejna zmiana. Z czasem biletu na przejazd nie kupimy już u kierowców, a jedynie w biletomatach zamontowanych w autobusach lub ewentualnie w punktach prowadzących sprzedaż biletów. Jest to po części spełnienie postulatu mieszkańców, którzy wielokrotnie zgłaszali do gminy przypadki pobierania przez kierowców opłat bez wydawania biletów – czytamy na stronie gminy Siechnice.

Schemat linii autobusowych [PDF]

Nowe ceny biletów

Siechnice obniżają cenę biletu 30-dniowego obowiązującego w przejazdach wewnątrz gminy z 60 zł na 50 zł oraz cenę biletu 30-dniowego na wszystkich linie SKP oraz linie normalne i pospieszne MPK Wrocław ze 148 zł do 140 zł.

Pojawi się też nowy bilet zintegrowany z komunikacją kolejową tj. 30-dniowy na wszystkie linie SKP:

  • planowany do wprowadzenia od 1 marca – bilet zintegrowany z pociągami Kolei Dolnośląskich,
  • planowany do wprowadzenia po zakończeniu rozmów z tym przewoźnikiem (przewidywany najwcześniejszy termin wprowadzenia biletu kwiecień br.) – bilet zintegrowany z pociągami Przewozów Regionalnych.

Cena przykładowego biletu ze stacji Siechnice lub Święta Katarzyna do Wrocław-Główny będzie wynosić 140 zł.

Bliższych informacji na temat nowych linii i biletów można uzyskać na stronie internetowej siechnice.gmina.pl lub pod nr telefonu 71 786 09 32. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama