wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Droga rowerowa na Dworzec Główny oddana do użytku [ZDJĘCIA]

fot. J. Leja

Zakończyła się budowa trasy rowerowej, przebiegającej przez ulice: Podwale, Krasińskiego i Dworcową. Inwestycja, na którą czekało wielu mieszkańców, zapewnia bezpieczny i wygodny przejazd z centrum do Dworca Głównego. 

Reklama

W ramach inwestycji rowerzyści skorzystają m.in. z: jednokierunkowej drogi dla rowerów na Podwalu, dwukierunkowej trasy pod szkołą muzyczną oraz kontrapasu na Komuny Paryskiej – od Podwala do Dąbrowskiego.

Wyznaczono także kontraruch na dalszym odcinku Komuny Paryskiej – od Dąbrowskiego do Pułaskiego. Inwestycja jest finansowana ze środków unijnych. Realizacją zajmuje się firma Brukpol, koszt tego przedsięwzięcia wyniósł ponad 3,3 mln zł. 

Na odcinku Komuny Paryskiej od Dąbrowskiego do Pułaskiego wyznaczono kontraruch rowerowy. Dzięki niemu będzie możliwość kontynuacji jazdy w kierunku północnym, ponieważ droga dla rowerów budowana na Krasińskiego będzie jednokierunkowa w stronę południową.

Na ulicy Krasińskiego w ramach inwestycji powstała bramownia.

Droga rowerowa jest oddzielona separatorami od pasów ruchu dla samochodów.

Bezpieczeństwo pieszych

Inwestycja trasy rowerowej na Przedmieściu Oławskim została zaprojektowana w taki sposób, aby zadbać również o bezpieczeństwo pieszych. Z chodników znikną parkujące wzdłuż ul. Dworcowej samochody. Miejsca parkingowe dla nich zostaną wyznaczone na jezdni.

Na wniosek mieszkańców ulicy Kniaziewicza powstało przejście dla pieszych. Na ul. Małachowskiego i Kościuszki został przebudowany chodnik.

Skręt z Podwala w Dworcową został zwężony do jednego pasa, to sprawiło, że pojawiło się miejsce na trasę rowerową.


Trasa łączy wiele ważnych miejsc we Wrocławiu, a przede wszystkim pozwala bezpiecznie dostać się do Dworca Głównego, skąd wiele osób może wyruszyć w dalsze podróże wraz ze swoim rowerem.

k

Zdjęcia: J. Leja/www.wroclaw.pl

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama