wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 16°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Budowa kładki nad al. Jana III Sobieskiego [ZDJĘCIA]

fot. ZDIUM Wrocław

Konstrukcja nośna, najazdy, czy schody nowej kładki nad al. Jana III Sobieskiego są już praktycznie gotowe. Wokół pojawiły się pierwsze nasadzenia. Inwestycja ma zostać zakończona do czerwca, potem rozpoczną się odbiory.

Reklama

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta pokazał świeże zdjęcia z budowy nowej kładki nad al. Jana III Sobieskiego, która biegnie nad ruchliwą drogą krajową oraz linią kolejową. Obiekt ułatwi poruszanie się między centrum Psiego Pola a Kłokoczycami.

Budowa jest już mocno zaawansowana. Widać już całą konstrukcję nośną, najazdy i schody nowej kładki, pojawiły się pierwsze nasadzenia. W tej chwili trwa budowa nasypu pod pochylnią od strony ul. Piwnika-Ponurego. Trwa też umacnianie skarp. Schody są już po nałożeniu warstwy ilozacyjnej nawierzchni. Na pochylni stanęły balustrady. Od strony ul. Sycowskiej trwa budowa trasy rowerowej.

Przypomnijmy. Przeprawa ma około 140 m długości i około 4,7 m szerokości. Konstrukcja jest żelbetowa, a nawierzchnia, zarówno kładki, jak i zjazdów, zostanie pokryta warstwą z żywicy. Kładkę i drogi dojazdowe do niej oświetli łącznie 41 latarni LED. Będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – po obu stronach kładki powstały pochylnie z pochwytami umożliwiającymi samodzielne pokonanie trasy.

Prace, które kosztują ponad 8,5 miliona złotych, mają zakończyć się latem tego roku. Pierwotny termin był wcześniejszy, jednak harmonogram budowy kładki musiał zostać dostosowany do terminów PKP PLK. - Budowa odbywa się bezpośrednio na terenach PKP oraz nad ruchliwą trasą kolejową. Z tego powodu zakończenie prac na budowie zostało aneksowane odpowiednią umową z 25 lutego na połowę czerwca - wyjaśnia Ewa Mazur. Po zakończeniu robót rozpoczną się odbiory inwestycji, które mogą potrwać kilka tygodni.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama