wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Będzie bezpieczniej na Bajana. Pojawi się nowe przejście dla pieszych

Na ul. Bajana powstanie nowe przejście dla pieszych /fot. ZDiUM

Niedaleko skrzyżowania ul. Bajana z Bulwarem Dedala powstanie przejście dla pieszych. Prace zakończą się jeszcze w tym roku.

Reklama

To jedno z bardziej ruchliwych miejsc na Gądowie, którędy każdego dnia przechodzi wielu mieszkańców osiedla, często poza pasami. Te oddalone są od siebie nawet o 200 m, w efekcie piesi łamią przepisy przechodząc przez jezdnię i pas zieleni, co zagraża ich bezpieczeństwu. W tym miejscu regularnie kursują również autobusy komunikacji miejskiej.

Nowe przejście dla pieszych będzie oświetlone, a na czas prowadzonych prac zostanie wdrożona zastępcza organizacja ruchu. Chodnik zostanie zbudowany z kostki betonowej oraz obniżony przy samym przejściu. Przed pasami zostanie zwężona jezdnia do 3 m.

Prace powinny być zrealizowane w ciągu czterech miesięcy od daty zawarcia umowy. Na oferty ZDiUM czeka do 1 lutego.

Nowe przejście dla pieszych na ul. Bajana

Na niebiesko zaznaczono umiejscowienie nowego przejścia dla pieszych /mat. ZDiUM

Prace dodatkowe

– Zadaniem uzupełniającym w tym przetargu będzie również budowa przejścia dla pieszych przez ul. Wejherowską na wysokości ul. Bobrzej, w miejscach istniejących przedeptów – mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Na ul. Wejherowskiej planuje się przebudowę chodników, obniżenia krawężników, montaż płytek STOP, montaż dwóch słupów oświetleniowych oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

– Zadanie to jest jednak odsunięte w czasie, będzie zrealizowane dopiero po likwidacji prowadzącego przez ulicę Wejherowską objazdu na rzecz budowy linii tramwajowej na Popowice – dodaje Mazur.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl