wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Awaria gazociągu opóźni remont mostu Szczytnickiego. MPK podało nowy termin zakończenia prac
Na zdjęciu trzech strażaków zabezpieczających teren mostu Szczytnickiego po awarii gazociągu 6 grudnia 2022. Tomasz Hołod - www.wroclaw.pl
Na zdjęciu trzech strażaków zabezpieczających teren mostu Szczytnickiego po awarii gazociągu 6 grudnia 2022.

We wtorek 6 grudnia na moście Szczytnickim we Wrocławiu doszło do rozszczelnienia gazociągu. Do usterki doszło podczas przewiertu pod jezdnią, który poprowadzi sieć ciepłowniczą. Jak informuje MPK Wrocław – awaria nie jest związana z pracami prowadzonymi w tamtym rejonie przez MPK. Opóźni jednak inwestycję torową.

Reklama

Na odcinku od mostu Szczytnickiego do al. Różyckiego, modernizowany jest 366-metrowy fragment torowiska.

- Dzisiejsza awaria gazociągu opóźni oddanie inwestycji do użytku. Z powodu braku możliwości wylania betonu, czyli jednego z kluczowych etapów remontu, prace nie zakończą się w planowanym terminie – 17 grudnia. Według wstępnych szacunków, jakie MPK Wrocław otrzymało od wykonawcy, inwestycja zakończy się tydzień później, tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Obecnie zakładana data to 24 grudnia – informuje MPK Wrocław.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl