wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. 8 września – w komunikacji miejskiej książka zastąpi bilet
8 września – w komunikacji miejskiej książka zastąpi bilet

Zdjęcie ilustracyjne

8 września, jeżeli będziesz mieć przy sobie książkę lub czytnik e-booków – tramwajami i autobusami oraz niektórymi pociągami w granicach miasta – pojedziesz bez biletu. W ten sposób Wrocław obchodzi Dzień Walki z Analfabetyzmem.

Reklama

8 września – to Dzień Walki z Analfabetyzmem. Z tej okazji, w ramach promowania czytelnictwa, wrocławską komunikacją miejską będzie można jeździć bez biletu. Jednak, by nie otrzymać od kontrolera mandatu będzie trzeba pokazać papierową książkę lub czytnik elektroniczny (czasopisma i audiobooki nie będą honorowane). 

– Cieszę się, że MPK oprócz swojej codziennej działalności, może angażować się w takie akcje. Tym razem zachęcamy wrocławian do czytania. Z drugiej strony, doceniamy miłośników książek, ponieważ będzie ona tego dnia ich biletem. Warto również pamiętać, że wielu naszych pasażerów korzysta z czasu spędzonego w tramwaju lub autobusie na zatopieniu się w lekturze – mówi prezes MPK, Krzysztof Balawejder.

W tym dniu bez biletów, ale z książką lub czytnikiem elektronicznym będzie można podróżować również Kolejami Dolnośląskimi i POLREGIO (w granicach Wrocławia) oraz liniami strefowymi, których numer zaczyna się od cyfry 9.

Światowy Dzień Walki z Analfabetyzmem – we Wrocławiu podróżujesz bez biletu

Światowy Dzień Walki z Analfabetyzmem – we Wrocławiu podróżujesz bez biletu

Dla wszystkich
Termin 8 września 2020 od 00:01 do 23:58

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl