wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 17°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

25 lipca: zmiany w komunikacji – remonty torowisk tramwajowych

Kończą się prace przy wymianie rozjazdów tramwajowych ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i na placu Dominikańskim. Rozpocznie się natomiast wymiana krzyżownicy na placu Dominikańskim oraz przebudowa torowiska tramwajowego na ulicy Olszewskiego. Od soboty, 25 lipca, planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 0L, 0P, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 15, 17, 23, 31, 32, 33, 70 i 74 oraz autobusowych 242, 251 i 259.

Reklama

Komunikacja tramwajowa

Linia 0L/0P i 70

Tramwaje linii okólnej 0L i 0P powrócą już na trasę, ale w związku z prowadzonymi pracami na Rondzie Reagana i na placu Orląt Lwowskich będą kursowały objazdami w następujący sposób:

Linia 0L

Mosty Mieszczańskie - pl. Jana Pawła II - Rynek - Krupnicza - pl. Legionów - Dw. Główny - Pułaskiego - Rondo Reagana (peron 4) - Mickiewicza - Stadion Olimpijski - Sienkiewicza - Nowowiejska - Słowiańska - Dw. Nadodrze - Chrobrego - Łokietka - Dubois - Mosty Mieszczańskie

Linia 0P

Mosty Mieszczańskie - Dubois - Łokietka - Chrobrego - Dw. Nadodrze - Słowiańska - Nowowiejska - Sienkiewicza - Stadion Olimpijski - Mickiewicza - Rondo Reagana (peron 3) - Pułaskiego - Dw. Główny - pl. Legionów - Krupnicza - Rynek - pl. Jana Pawła II - Mosty Mieszczańskie

Kursy linii tramwajowej 70 zostaną zlikwidowane.

Linia 1

„Jedynka” zostanie skrócona do pętli ZOO przy skrzyżowaniu ulicy Wróblewskiego i Kopernika.

Linia 2

„Dwójka” powróci na trasę w obu kierunkach przez plac Dominikański, ale nadal będzie kursowała przez most Grunwaldzki.

Z powodu przebudowy torowiska na ulicy Olszewskiego zostanie skrócona do pętli tymczasowej na terenie zajezdni tramwajowej „Dąbie” (przystanek „Tramwajowa”).

Linia 3

Tramwaje linii 3 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Teatralną i Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego bez pominięcia żadnego przystanku na stałej trasie przejazdu.

Linia 4

„Czwórka” będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego, plac Wróblewskiego i most Grunwaldzki do Ronda Reagana. 

Z powodu przebudowy torowiska na ulicy Olszewskiego zostanie skrócona do pętli ZOO przy skrzyżowaniu ulicy Wróblewskiego i Kopernika.

Linia 5

„Piątka” powróci na swoją stałą trasę przejazdu przez Dworzec Główny i plac Dominikański.

Linia 6

Tramwaje linii 6 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu przez most Uniwersytecki i ulicę Świdnicką.

Linia 7

„Siódemka” będzie nadal kursowała obecnym objazdem od placu Powstańców Wielkopolskich przez plac Staszica, ulicę Reymonta i Bałtycką do pętli "Poświętne".

Linia 8

„Ósemka” będzie kursowała obecnym objazdem od placu Dominikańskiego przez most Pokoju i ulicę Sienkiewicza do placu Bema oraz zostanie skrócona do placu Staszica.

Linia 9

Tramwaje linii 9 będą nadal kursowały obecnym objazdem od placu Dominikańskiego przez plac Społeczny, most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego do ulicy Sienkiewicza.

Linia 10

„Dziesiątka” zostanie skierowana objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Teatralną i Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego.

Z powodu przebudowy torowiska na ulicy Olszewskiego zostanie skrócona do pętli tymczasowej na terenie zajezdni tramwajowej "Dąbie" (przystanek "Tramwajowa").

Linia 11

Tramwaje linii 11 nadal będą kursowały w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego i dalej już stałą trasą przejazdu przez Halę Targową do placu Bema.

Linia 15

Tramwaje linii 15 w obu kierunkach pojadą objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Krupniczą, Sądową do placu Legionów.

Linia 16

Nadal kursuje bez zmian stałą trasą przejazdu.

Linia 17

Tramwaje linii 17 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od ulicy Świdnickiej przez ulicę Podwale, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanku "Opera" i "Park Staromiejski" i dalej  już stałą trasą przejazdu przez Halę Targową do placu Bema.

Linia 20

"Dwudziestka" będzie kursowała obecną trasą przejazdu na trasie Krzyki - Leśnica - Krzyki przez ulicę Podwale i Krupniczą.

Linia 23

Tramwaje linii 23 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu przez plac Bema, plac Dominikański i ulicę Kazimierza Wielkiego, ale z powodu prac torowych na ulicy Robotniczej nadal tymczasowo będą kursowały w wydłużonej relacji do pętli Pilczyce.

Linia 31 i 32

Tramwaje linii 31 i 32 w obu kierunkach pojadą objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową do placu Legionów.

Linia 33

Tramwaje linii 33  zostaną kierowana objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Teatralną i Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego.

Linia 74

Tramwaje linii okresowej 74 nadal będą kursowały obecną trasą przejazdu pomiędzy pętlą „Oporów” a placem Staszica.

Komunikacja autobusowa 

Kursy nocne linii 242, 251 i 259 jadące w kierunku pętli Wojnów, Kowale lub pętli przy ulicy Litewskiej powrócą na swoją trasę pomiędzy placem Dominikańskim a placem Bema i będą zatrzymywały się przystanku "Galeria Dominikańska" przy torowisku tramwajowym (przystanek tramwajowy dla linii 11, 17 i 23) oraz na przystanku „Hala Targowa”.

Komunikacja zastępcza na Biskupin

Na wyłączonym z ruchu odcinku torowiska tramwajowego na ulicy Olszewskiego zostanie uruchomiona okresowa linia autobusowa 701 która będzie kursowała pomiędzy Halą Stulecia a pętlą "Bartoszowice" z częstotliwością:

dni robocze

 • do godziny 6:00 co 7,5 minuty;
 • w godzinach 6:00-9:00 co 6 minut;
 • w godzinach 9:00-14:00 co 7,5 minuty;
 • w godzinach 14:00-18:00 co 6 minut;
 • w godzinach 18:00-20:00 co 7,5 minuty;
 • w godzinach wieczornych tj. po godzinie 20:00 co 10 minut.

sobota i niedziela

 • z częstotliwością co 10 minut. 

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 1, 2, 4 lub 10 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 701 na całej trasie przejazdu i odwrotnie. 

Bilety okresowe  

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu. 

Dodatkowo pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 0 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

 • tramwajami linii 15 na odcinku Dworzec Główny - pl. Staszica - Dworzec Główny.
 • autobusami linii K na odcinku Dworzec Główny - pl. Staszica - Dworzec Główny. 

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 11 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

 • autobusami linii 122 na odcinku Dworzec Autobusowy - pl. Legionów - Dworzec Autobusowy;
 • autobusami linii 106 i 148 na odcinku pl. Legionów - Dworcowa - pl. Orląt Lwowskich. 

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 14 lub 24 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

 • tramwajami linii 74 na odcinku pl. Staszica - FAT - pl. Staszica;
 • tramwajami linii 7 na odcinku Kleczkowska - Hallera- Kleczkowska;
 • tramwajami linii 15 na odcinku Kleczkowska - Arkady Capitol - Kleczkowska;
 • autobusami linii 714 i 720 na całej trasie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama