Tramwaje linii 15 i 74
Tramwaje linii 15 i 74 jadące od pętli Poświętne lub Osobowice, od placu Staszica będą kursowały objazdem przez plac Powstańców Wielkopolskich, ulicę Chrobrego, Łokietka, Drobnera, most Uniwersytecki, ulicę Grodzką, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do placu Legionów.
W kierunku przeciwnym, tramwaje linii 15 i 74 pojadą objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, Szewską, most Uniwersytecki, Drobnera, Chrobrego i plac Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica.
Tramwaje linii 70
Tramwaje linii 70 będą kursowały w obu kierunkach na trasie Osobowice – pl. Staszica – Dw. Nadodrze – Nowowiejska – pl. Grunwaldzki – pl. Wróblewskiego – Pułaskiego – Dw. Główny PKP – Piłsudskiego – Powstańców Śląskich - Hallera – FAT, dlatego tramwaje linii 74 zostaną skrócone do przystanku "FAT" i będą kursowały w relacji Osobowice – FAT – Osobowice.
Autobusy linii C i 128
Autobusy linii C i 128 jadące od strony Popowic w kierunku placu Bema pojadą od ulicy Dmowskiego przez ulicę Księcia Witolda i Jagiełły do mostu Mieszczańskiego, a w kierunku przeciwnym bez zmian.
Autobusy linii 144 jadące z Polanowic w kierunku ulicy Zwycięskiej od ulicy Drobnera zostaną skierowane objazdem przez most Uniwersytecki, ulicę Grodzką, Nowy Świat i św. Mikołaja do placu Jana Pawła co wynika z braku możliwości zawrócenia autobusów przegubowych na ulicy Dmowskiego a w kierunku przeciwnym trasa tej linii pozostanie bez zmian przez most Sikorskiego i most Mieszczański.
Natomiast kursy nocne linii 250 pojadą od ulicy Dubois przez ulicę Dmowskiego, zawrócą przed mostem Dmowskiego w ulicę Księcia Witolda i dalej po swojej trasie przez most Sikorskiego.
Dla obsługi komunikacyjnej Kępy Mieszczańskiej, dodatkowo zostaną skierowane kursy autobusów linii 103 i 104 jadące od strony ulicy Długiej przez ulicę Księcia Witolda i most Sikorskiego do placu Jana Pawła II, a autobusy linii C w obu kierunkach będą zatrzymywały się na przystanku "Dmowskiego".
Przystanek "Dmowskiego" zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulicy Dmowskiego i Jagiełły dla autobusów linii C, 103, 104, 128, 144 będzie posiadał status przystanku "na życzenie".
Prace potrwają około 5-6 miesięcy.
Bilety okresowe
Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.