wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

24 kwietnia – przebudowa skrzyżowania ulicy Jagiełły i Dmowskiego

Od 24 kwietnia rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania ul. Jagiełły i Dmowskiego. Swoje trasy zmienią linie tramwajowe 15, 70 i 74 oraz autobusowe C, 103, 104, 128, 144 i kursy nocne linii 250. 

Reklama

Tramwaje linii 15 i 74

Tramwaje linii 15 i 74 jadące od pętli Poświętne lub Osobowice, od placu Staszica będą kursowały objazdem przez plac Powstańców Wielkopolskich, ulicę Chrobrego, Łokietka, Drobnera, most Uniwersytecki, ulicę Grodzką, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do placu Legionów.

W kierunku przeciwnym, tramwaje linii 15 i 74 pojadą objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, Szewską, most Uniwersytecki, Drobnera, Chrobrego i plac Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica.

Tramwaje linii 70 

Tramwaje linii 70 będą kursowały w obu kierunkach na trasie Osobowice  pl. Staszica  Dw. Nadodrze  Nowowiejska  pl. Grunwaldzki  pl. Wróblewskiego  Pułaskiego  Dw. Główny PKP  Piłsudskiego  Powstańców Śląskich - Hallera  FAT, dlatego tramwaje linii 74 zostaną skrócone do przystanku "FAT" i będą kursowały w relacji Osobowice  FAT  Osobowice.

Autobusy linii C i 128

Autobusy linii C i 128 jadące od strony Popowic w kierunku placu Bema pojadą od ulicy Dmowskiego przez ulicę Księcia Witolda i Jagiełły do mostu Mieszczańskiego, a w kierunku przeciwnym bez zmian.

Autobusy linii 144 jadące z Polanowic w kierunku ulicy Zwycięskiej od ulicy Drobnera zostaną skierowane objazdem przez most Uniwersytecki, ulicę Grodzką, Nowy Świat i św. Mikołaja do placu Jana Pawła co wynika z braku możliwości zawrócenia autobusów przegubowych na ulicy Dmowskiego a w kierunku przeciwnym trasa tej linii pozostanie bez zmian przez most Sikorskiego i most Mieszczański.

Natomiast kursy nocne linii 250 pojadą od ulicy Dubois przez ulicę Dmowskiego, zawrócą przed mostem Dmowskiego w ulicę Księcia Witolda i dalej po swojej trasie przez most Sikorskiego.

Dla obsługi komunikacyjnej Kępy Mieszczańskiej, dodatkowo zostaną skierowane kursy autobusów linii 103 i 104 jadące od strony ulicy Długiej przez ulicę Księcia Witolda i most Sikorskiego do placu Jana Pawła II, a autobusy linii C w obu kierunkach będą zatrzymywały się na przystanku "Dmowskiego".

Przystanek "Dmowskiego" zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulicy Dmowskiego i Jagiełły dla autobusów linii C, 103, 104, 128, 144 będzie posiadał status przystanku "na życzenie".

Prace potrwają około 5-6 miesięcy.

Bilety okresowe

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama