wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 24°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

22 września – Obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu na ulicy Świdnickiej

W związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu,   w dniu 22 września 2019 roku (niedziela) w godzinach 6:00-22:00   zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ulica Świdnicka na odcinku od ulicy Podwale do ulicy Piłsudskiego przy utrzymanym ruchu tramwajowym. Wiąże się to ze zmianą tras linii autobusowych A, D, 106, 148, 149 i kursu wyjazdowego z zajezdni linii 602.

Reklama

Linia A i D

Autobusy linii A i D jadące od strony skrzyżowania ulicy Kołłątaja i Podwale będą kursowały objazdem przez ulicę Kołłątaja, Kościuszki, Stawową, Piłsudskiego, Zielińskiego, Szczęśliwą i dalej swoją trasą przejazdu z pominięciem przystanku "Renoma". Na trasie objazdu autobusy będą dodatkowo zatrzymywały się na przystanku tramwajowym „Arkady (Capitol)” przy ulicy Piłsudskiego.

W kierunku przeciwnym autobusy pojadą od skrzyżowania ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej objazdem przez ulicę Piłsudskiego i Kołłątaja.
Przystanek „Arkady (Capitol)” z ulicy Świdnickiej zostanie przeniesiony na ulicę Piłsudskiego na wysokości Capitolu.

Linia 106, 148 i 149

Autobusy linii 106, 148 i 149 jadące od strony Nowego Dworu w kierunku ulicy Dworcowej i Ronda Reagana będą kursowały objazdem od placu Orląt Lwowskich przez plac Legionów, ulicę Piłsudskiego i Kołłątaja do ulicy Kościuszki.

  • Na trasie objazdu będą dodatkowo zatrzymywały się na przystankach:
  • pl. Orląt Lwowskich przy ulicy Piłsudskiego pomiędzy placem Orląt Lwowskich a ulicą Iwana Pawłowa;
  • Arkady (Capitol) przy ulicy Piłsudskiego na wysokości Capitolu.


W kierunku przeciwnym trasa autobusów przez ulicę Podwale pozostanie bez zmian.

Linia 602 (kurs z zajezdni do Dworca Głównego)

Kurs autobusu linii 602 po godzinie 13-tej z Zajezdni przy ulicy Obornickiej zostanie skierowany objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, plac Legionów, ulicę Piłsudskiego, Zielińskiego do ulicy Swobodnej z pominięciem przystanku „Renoma” i „Arkady (Capitol)”.

Komunikacja tramwajowa kursująca przez ulicę Świdnicką będzie kursowała bez jakichkolwiek zmian.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama