wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

22 maja – wymiana rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich/Hallera

W sobotę, 22 maja, rozpocznie się wymiana rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Powstańców Śląskich i alei Hallera (od strony ulicy Jastrzębiej). Na czas budowy rozjazdów tymczasowych linie tramwajowe 2, 6, 7,17, 20, 70 i 74 zmienią swoje trasy. Przez dwa dni - w sobotę i niedzielę 22-23 maja, tramwaje dojadą tylko do Capitolu. Ulicą Powstańców Śląskich i aleją Hallera będą kursowały autobusy zastępcze. 

Reklama

Linia 2

Tramwaje linii 2 zostaną skrócone do przystanku Arkady (Capitol) przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i będą kursowały w relacji Biskupin – Arkady (Capitol)  Biskupin.

Linia 6 i 7

Tramwaje linii 6 i 7 zostaną skrócone do przystanku Arkady (Capitol) przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej.

Kursy realizowane z pętli Kowale lub pętli Poświętne od ulicy Krupniczej pojadą objazdem przez ulicę Sądową i plac Legionów do przystanku Arkady (Capitol) i z powrotem przez ulicę Piłsudskiego, Kołłątaja i Teatralną do ulicy Widok.

Linia 17

Tramwaje linii 17 zostaną skrócone do przystanku Arkady (Capitol) przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i dalej pojadą przez ulicę Piłsudskiego i plac Legionów do placu Orląt Lwowskich.

Linia 20

Tramwaje linii 20 zostaną skrócone do przystanku Arkady (Capitol) przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i będą kursowały w relacji Leśnica  Arkady (Capitol)  Leśnica.

Linia 70

Tramwaje linii 70 zostaną skierowane od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Peronową, Borowską i Ślężną do Parku Południowego.

Linia 74

Tramwaje linii 74 zostaną skierowane od placu Legionów przez ulicę Grabiszyńską do pętli na Oporowie.

Komunikacja na ulicy Powstańców Śląskich i Hallera

Na odcinku Arkady (Capitol)  Krzyki  Arkady (Capitol) zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 702, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut, a na odcinku Arkady (Capitol) – FAT – Arkady (Capitol) przez ulicę Powstańców Śląskich i aleję Hallera zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 720, która również będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut

Dodatkowo na odcinku Krzyki – Klecina – Krzyki zostaną uruchomione kursy zastępczej linii tramwajowej nr 77, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

Bilety jednorazowe i okresowe w okresie 22-23.05.2021r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2, 6, 7, 17, 20 lub 74 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 702 i 720 lub tramwajem linii 77 oraz autobusami linii D i 133 na odcinku Hallera  Klecina Hallera.

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Przypominamy, że pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Zmiana od 24 maja 2021 roku

Po wybudowaniu rozjazdów tymczasowych dla tramwajów na ulicy Powstańców Śląskich po obu stronach skrzyżowania z aleją Hallera, od 24 maja 2021 roku (poniedziałek) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 2, 7, 17, 20, 70 i 74.

Linia 7 i 17

„Siódemka i „siedemnastka powróci na trasę na ulicę Powstańców Śląskich do pętli Klecina, a dwudziestka powróci na swoją stałą trasę przejazdu przez ulicę Powstańców Śląskich i aleję Hallera do Oporowa.

Linia 70

Tramwaje linii 70 będą kursowały w relacji Osobowice – FAT – Osobowice przez ulicę Powstańców Śląskich i aleję Hallera, a kursy linii tramwajowej 74 będą kursowały w relacji Osobowice – FAT – Osobowice przez plac Legionów i ulicę Grabiszyńską.

Linia 2 i 6

Z uwagi na ograniczoną przepustowość przejazdu na odcinku pojedynczego toru w obrębie skrzyżowania ulicy Powstańców Śląskich i alei Hallera podczas prowadzonych prac torowych, tramwaje linii 2 będą skierowane w obu kierunkach od ulicy Powstańców Śląskich przez aleję Hallera i ulicę Grabiszyńską do pętli Grabiszyńska (Cmentarz), a tramwaje linii 6 nadal będą kursowały w skróconej relacji tylko do przystanku Arkady (Capitol).

Kursy linii okresowych 77, 702 i 720 zostaną zawieszone.

Bilety jednorazowe i okresowe w okresie 24.05.2021r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2 lub 6 będą mogli kontynuować podróż tramwajem linii 7, 17 na odcinku Arkady (Capitol) – Krzyki oraz tramwajami linii 20 i 70 na odcinku Arkady (Capitol) – Hallera. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Przypominamy, że pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama