wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: zła

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Komunikacja miejska
  4. Zmiany w komunikacji
  5. 18 listopada – wymiana zwrotnicy tramwajowej na ulicy Nowy Świat

W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą zwrotnicy tramwajowej na ulicy Nowy Świat na wysokości ulicy Cieszyńskiego (tor od Mostu Pomorskiego do ulicy Kazimierza Wielkiego), od 18 listopada 2023 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych 6, 7 i 18 oraz zmiana lokalizacji przystanku autobusowego dla linii K132142247248 i 257.

Tramwaje linii 6 jadące w kierunku pętli "Krzyki" zostaną skierowane objazdem od placu Bema przez Halę Targową, plac Dominikański, ulicę Skargi i Teatralną do ulicy Świdnickiej.

Tramwaje linii 7 jadące w kierunku pętli "Klecina" zostaną skierowane objazdem od ulicy Drobnera przez ulicę Dubois, most Mieszczański, plac Jana Pawła II i ulicę Ruską do ulicy Kazimierza Wielkiego.

Tramwaje linii 18 jadące w kierunku krańcówki "Gaj" zostaną skierowane objazdem od ulicy Dmowskiego przez plac Jana Pawła II i ulicę Ruską do ulicy Kazimierza Wielkiego.

W kierunku przeciwnym, trasa linii 6, 7 i 18 pozostanie bez zmian.

Przystanek autobusowy "Rynek" zlokalizowany przy torowisku ulicy Nowy Świat dla  linii K, 132, 142, 247, 248 i 257 zostanie przeniesiony na jezdnię na wysokości przystanku tramwajowego tj. na ulicę Nowy Świat pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Cieszyńskiego a ulicą Świętego Mikołaja.

Tramwaje wrócą na swoje trasy w dniu 20 listopada 2023 roku (poniedziałek), a autobusy powrócą na swój docelowy przystanek przy torowisku w dniu 2 grudnia 2023 roku (sobota).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl