wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

15 stycznia – kolejny etap wymiany rozjazdów na pl. Jana Pawła II

Rozpoczynają się kolejne prace związane z wymianą rozjazdów i torów na placu Jana Pawła II (zakończenie prac od strony ulicy Legnickiej i rozpoczęcie wymiany krzyżownicy na środku skrzyżowania). Od 15 stycznia 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany w kursowaniu wybranych linii tramwajowych i autobusowych.

Reklama

Zmiany dotyczą linii: tramwajowych 3, 10, 15, 31, 33 i 74 oraz autobusowych 106, 107, 109, 132, 142, 144, 148, 149 i 250.

Kominikacja tramwajowa

Tramwaje linii 3, 10 i 33

Tramwaje linii 3, 10 i 33 pojadą w obu kierunkach przez ulicę Legnicką, plac Jana Pawła II, ulicę Podwale, Świdnicką, Teatralną i ulicę Piotra Skargi do placu Dominikańskiego.

Tramwaje linii 31

Tramwaje linii 31 pojadą w obu kierunkach przez ulicę Legnicką, plac Jana Pawła II i ulicę Podwale do placu Orląt Lwowskich.

Tramwaje linii 15 i 74

Tramwaje linii 15 i 74 pojadą w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego i św. Mikołaja (Ruską) do placu Jana Pawła II.

Komunikacja autobusowa

Autobusy linii 106, 148 i 149 

Autobusy linii 106, 148 i 149 powrócą na swoją trasę przez ulicę Podwale i trasę autobusowo-tramwajową w kierunku Nowego Dworu, ale w kierunku przeciwnym, z uwagi na ograniczoną przepustowość przystanku przy ulicy Podwale (przystanek „Renoma”), będą kursowały objazdem od placu Orląt Lwowskich przez plac Legionów, ulicę Piłsudskiego i Świdnicką.

Autobusy linii 144

Autobusy linii 144 jadące od strony Polanowic w kierunku pętli przy ulicy Zwycięskiej będą kursowały objazdem od ulicy Nowy Świat przez ulicę Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do placu Legionów.

W kierunku przeciwnym tj. z ulicy Zwycięskiej do Polanowic, trasa autobusu linii 144 pozostanie bez zmian.

Pozostałe zmiany

Dodatkowo, z trasy przejazdu autobusów linii 107, 109, 132 i 142 zostanie wyłączony przystanek „Strzegomska (Muzeum Współczesne)” przy ulicy Strzegomskiej w kierunku centrum miasta, który zlokalizowany jest na wysokości Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Związane to jest z likwidacją tymczasowego przystanku przy budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Kursy nocne linii 250 będą zatrzymywały się na przystanku „pl. Jana Pawła II” przy ulicy Podwale, przy budynku Akademii Muzycznej, zamiast na przystanku przy torowisku tramwajowym pomiędzy ulicą Sikorskiego i Legnicką.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama