wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 16°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

14/15 lipca – kolejny etap wymiany rozjazdów na placu Legionów

zdjęcie ilustracyjne. fot. ZDiUM

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na placu Legionów (wymiana rozjazdów od strony ulicy Piłsudskiego i zakończenie prac od strony ulicy Grabiszyńskiej), od 14 lipca 2019 roku (niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany na linii tramwajowej 74. Natomiast od 15 lipca nastąpią kolejne zmiany.

Reklama

Aby przywrocić ruchu tramwajowy na ulicy Grabiszyńskiej konieczny jest demontaż krańcówki dla tramwajów na ulicy Grabiszyńskiej, przy placu Legionów (rozjazdu umożliwiającego przejazd tramwaju z jednego toru na drugi).

Dlatego w niedzielę, 14 lipca 2019, zostanie zlikwidowana wahadłowa komunikacja tramwajowa na trasie pl. Legionów – Oporów – pl. Legionów obsługiwana przez tramwaje linii 74. Komunikację zastępczą wzdłuż ulicy Grabiszyńskiej będą zapewniały kursy linii autobusowej 704.

ZMIANA od 15 lipca 2019 roku (poniedziałek)

 • Tramwaje linii okólnej (linie 0L i 0P) oraz linii 31 i 32 będą kursowały w obu kierunkach od placu Orląt Lwowskich objazdem przez ulicę Podwale i Świdnicką, do ulicy Piłsudskiego, z pominięciem przystanku „pl. Legionów”. 
 • Tramwaje linii 4 i 11 będą kursowały od placu Legionów przez plac Orląt Lwowskich, ulicę Podwale, plac Teatralny, ulicę Teatralną i Skargi do placu Dominikańskiego.
 • Na tory powróci tramwaj linii 5, który pojedzie od placu Legionów przez plac Orląt Lwowskich, ulicę Podwale i Świdnicką do ulicy Piłsudskiego i dalej w kierunku Dworca Głównego. Z tego powodu zlikwidowane zostaną kursy okresowej linii tramwajowej 75.
 • Tramwaje linii 14 i 24 będą kursowały w relacji Osobowice – FAT – Osobowice, ale z uwagi na konieczność zachowania przepustowości na ulicy Podwale, pojadą objazdem: od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok i plac Teatralny do ulicy Świdnickiej.
 • Tramwaje linii 6 jadące z pętli Kowale do pętli Krzyki pojadą od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok i plac Teatralny do ulicy Świdnickiej, z pominięciem przystanku „Narodowe Forum Muzyki” i „Renoma”.
 • Tramwaje linii 15 w obu kierunkach pojadą od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok, Teatralną, Kołłątaja i Peronową
 • Tramwaje linii 17, od ulicy Powstańców Śląskich, przez ulicę Piłsudskiego i Kołłątaja.

BILETY OKRESOWE

Pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Dodatkowo, w trakcie remontu, posiadający bilet okresowy na linię 11 mogą bez żadnych dopłat podróżować wszystkimi tramwajami kursującymi ulicą Świdnicką, a pasażerowie posiadający bilety okresowe na linię 15 mogą dodatkowo podróżować:

 • tramwajami linii 0L, 0P na trasie pl. Staszica – Dworzec Główny – pl. Staszica
 • tramwajami linii 7 na trasie Arkady Capitol – Poświętne – Arkady Capitol
 • autobusami linii 144 na trasie Pomorska/Dubois - Piłsudskiego/Zielińskiego - Pomorska/Dubois

Prace potrwają około 3 tygodni, do 2 sierpnia.

Utrudnienia dla kierowców 

14 lipca

W niedzielę, 14 lipca, jezdnia będzie zwężona do jednego pasa (schemat etap 0).

Powiększ mapę etap 0 „klikając”. Plik otwiera się w nowym oknie (pdf)

Od 15 lipca


Powiększ mapę etap 2 „klikając”. Plik otwiera się w nowym oknie (pdf)


Od poniedziałku, 15 lipca, rozpocznie się etap II - wymiana rozjazdu torowego w ulicy Piłsudskiego. Oznacza to zmiany w ruchu kołowym:

 • brak lewoskrętu z Sądowej do Piłsudskiego,
 • brak relacji na wprost z ulicy Grabiszyńskiej (możliwy wyjazd w prawo lub lewo).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama