wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 16°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

10-11 lipca: tramwaje nie pojadą ul. Powstańców Śląskich

zdj. ilustracyjne /fot. archiwum

W sobotę, 10 lipca, ma rozpocząć się kolejny etap wymiany rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Powstańców Śląskich i alei Hallera. To oznacza, że na czas przełożenia rozjazdów tymczasowych tramwaje nie pojadą ul. Powstańców Śląskich i al. Hallera. Linie tramwajowe 2, 7, 17, 20, 70 i 74 będą kursowały do przystanku „Arkady (Capitol)", za tramwaje pojadą autobusy.

Reklama

Linia 2

Tramwaje linii 2 zostaną skrócone do przystanku „Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Świdnickiej i będą kursowały w relacji Biskupin – Arkady (Capitol) – Biskupin.

Linia 7

Tramwaje linii 7 zostaną skrócone do przystanku „Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Świdnickiej.

Kursy realizowane z pętli Poświętne od ul. Krupniczej pojadą objazdem przez ul. Sądową i plac Legionów do przystanku „Arkady (Capitol)” i z powrotem przez ul. Piłsudskiego, Kołłątaja i Teatralną do ul. Widok.

Linia 17

Tramwaje linii 17 zostaną skrócone do przystanku „Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Świdnickiej i będą kursowały w relacji Sępolno – Arkady (Capitol) – Sępolno.

Linia 20

Tramwaje linii 20 zostaną skrócone do przystanku „Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Świdnickiej i dalej pojadą przez ul. Piłsudskiego, Małachowskiego i Pułaskiego do pl. Wróblewskiego.

Linia 70

Tramwaje linii 70 zostaną  skrócone do przystanku „Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i dalej pojadą przez ulicę Piłsudskiego i plac Legionów do placu Orląt Lwowskich.

Linia 74

Tramwaje linii 74 zostaną skierowane od pl. Legionów przez ul. Grabiszyńską do pętli na Oporowie.

Komunikacja na ul. Powstańców Śląskich i Hallera

Na odcinku Arkady (Capitol) – Krzyki – Arkady (Capitol) zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 702, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut, a na odcinku Arkady (Capitol) – FAT – Arkady (Capitol) przez ul. Powstańców Śląskich i al. Hallera zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 720, która również będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

Dodatkowo na odcinku Krzyki – Klecina – Krzyki zostaną uruchomione kursy zastępczej linii tramwajowej nr 77, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

Bilety jednorazowe i okresowe w dniach 10-11.07.2021 r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2, 6, 7, 17, 20 lub 74, będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 702 i 720 lub tramwajem linii 77 oraz autobusami linii D i 133 na odcinku Hallera – Klecina – Hallera.

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Przypominamy, że pasażerowie, kórzy mają bilet okresowy na daną linię okresową, mogą podróżować:

 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Zmiana od 12 lipca 2021 r.

Po zakończeniu prac związanych z wymianą rozjazdów od strony ul. Jastrzębiej i podczas realizacji prac od strony ul. Sztabowej – od 12 lipca 2021 r. (poniedziałek) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 2, 6, 7, 17, 20, 23,70 i 74.

Linia 2 i 17

Tramwaje linii 2 i 17 będą kursowały do pętli „Klecina” od skrzyżowania ul. Piłsudskiego i Świdnickiej przez pl. Legionów, ul. Grabiszyńską, al. Hallera i ul. Powstańców Śląskich.

Linia 6 i 7

Tramwaje linii 6 i 7 zostaną skrócone do przystanku „Opera” i będą kursowały w relacji Kowale/Poświętne – Opera – Kowale/Poświętne od ul. Krupniczej przez ul. Podwale, Świdnicką i dalej przez ul. Widok i Szewską.

Linia 20 i 23

Tramwaje linii 20 i 23 zostaną zawieszone, a w ich miejsce zostanie uruchomiona okresowa linia tramwajowa nr 73, która będzie kursowała w obu kierunkach na trasie Kromera – pl. Bema – pl. Dominikański – Dw. Główny – Arkady (Capitol) – pl. Legionów – pl. Orląt Lwowskich – TAT – Legnicka – Leśnica.

Linia 70

Tramwaje linii 70 zostaną skierowane od Dworca Główego do Parku Południowego i będą kursowały w relacji Osobowice - Park Południowy - Osobowice, a kursy linii tramwajowej 74 nadal będą kursowały w relacji Osobowice - Oporów - Osobowice przez plac Legionów i ulicę Grabiszyńską.

Kursy linii okresowych 77, 702 i 720 zostaną zawieszone.

Komunikacja na ul. Powstańców Śląskich

Na odcinku Arkady (Capitol) – Powstańców Śląskich/Hallera – Arkady (Capitol) zostaną uruchomione kursy wahadłowe linii tramwajowych:

 • 72 na trasie Wrocławski Park Przemysłowy – pl. Orląt Lwowskich – Renoma – Arkady Capitol – Powstańców Śląskich/Hallera
 • 76 na trasie Opera – Arkady Capitol – Powstańców Śląskich/Hallera

Tramwaje wahadłowe linii 72 i 76 będą kursowały z częstotliwością:

w dni robocze

 • od około godz. 5.00 do około godz. 6.00 co 15 minut;
 • od około godz. 6.00 do około godz. 9.00 co 12 minut;
 • od około godz. 9.00 do około godz. 14.00 co 15 minut;
 • od około godz. 14.00 do około godz. 18.00 co 12 minut;
 • od około godz. 18.00 do około godz. 20.00 co 15 minut;
 • od około godz. 20.00 do około godz. 23.00 co 20 minut.

w soboty i niedziele

 • od około godz. 5.00 do około godz. 23.00 co 20 minut.

Bilety jednorazowe i okresowe od 12.07.2021 r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2, 6, 7, 17 lub 73, będą mogli kontynuować podróż tramwajem linii 72 lub 76 oraz autobusami linii D na odcinku Arkady (Capitol) – Krzyki. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Przypominamy, że pasażerowie, którzy mają bilet na daną linię okresową, mogą podróżować:

 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama