wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

1 maja 2021 – wymiana rozjazdów tramwajowych na ul. Piotra Skargi

Sporo zmian w komunikacji miejskiej /fot. Tomasz Hołod

W maju rozpoczyna się wymiana rozkładów tramwajowych na ul. Piotra Skargi, przy skrzyżowaniu z ul. Teatralną oraz ul. Oławską. Odcinek torów między ul. Teatralną i pl. Dominikańskim zostanie wyłączony z ruchu. Oznacza to spore zmiany w kursowaniu tramwajów. Od 1 maja 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 2, 4, 5, 8, 9, 11, 15, 17 i 74. Sprawdź zmiany w kursowaniu tramwajów we Wrocławiu od 1 maja.

Reklama

Linia 2

„Dwójka” będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Społecznego przez plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego i Małachowskiego do ulicy Piłsudskiego z pominięciem przystanku „Galeria Dominikańska” i „Wzgórze Partyzantów”.

Linia 4

„Czwórka” będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Społecznego przez plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego, Małachowskiego, Piłsudskiego do placu Legionów z pominięciem przystanku „Galeria Dominikańska”, „Świdnicka”, „Zamkowa” i „Narodowe Forum Muzyki”.

Linia 5

„Piątka” będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego, z pominięciem przystanku „Arkady (Capitol)”, „Dworzec Główny” i „Wzgórze Partyzantów”.

Linia 8

„Ósemka” jadąca z Karłowic w kierunku Tarnogaju, od Hali Targowej pojedzie objazdem przez ulicę Grodzką, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Widok i Teatralną do ulicy Kołłątaja, a w kierunku przeciwnym od ulicy Kołłątaja przez ulicę Teatralną, Widok, Szewską, most Uniwersytecki i Drobnera do placu Bema.

Linia 9

Tramwaje linii 9 jadące z Sępolna w kierunku Parku Południowego, od Hali Targowej pojadą objazdem przez ulicę Grodzką, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Widok i Teatralną do ulicy Kołłątaja, a w kierunku przeciwnym od ulicy Kołłątaja przez ulicę Teatralną, Widok, Szewską, most Uniwersytecki i Drobnera do placu Bema.

Linia 11

Tramwaje linii 11 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego, z pominięciem przystanku „Arkady (Capitol)”, „Dworzec Główny” i „Wzgórze Partyzantów”.

Linia 15

Tramwaje linii 15 jadące z Parku Południowego w kierunku pętli Poświętne, będą kursowały objazdem od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Widok do ulicy Szewskiej i dalej dotychczasowym objazdem przez most Uniwersytecki, ulicę Chrobrego, plac Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica.

W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Linia 17

Tramwaje linii 17 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od ulicy Sienkiewicza przez ulicę Wyszyńskiego, most Pokoju, plac Społeczny, plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego i Małachowskiego do ulicy Piłsudskiego z pominięciem przystanku „pl. Bema”, „Hala Targowa”, „pl. Nowy Targ”, „Galeria Dominikańska”, „Park Staromiejski”, „Opera” i „Renoma”.

Linia 74

Tramwaje linii 74 jadące z FAT-u w kierunku pętli Osobowice, będą kursowały objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Podwale, Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Widok do ulicy Szewskiej i dalej dotychczasowym objazdem przez most Uniwersytecki, ulicę Chrobrego, plac Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica.
W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

1 maja 2021 – zakończenie remontu torowiska na ulicy Olszewskiego

Bilety okresowe

Przypominamy, że pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Dodatkowo pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 2 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

 • autobusami linii D na odcinku Krzyki – pl. Grunwaldzki – Krzyki.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 5 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

 • tramwajami linii 4 na odcinku Oporów  pl. Wróblewskiego – Oporów;
 • tramwajami linii 2, 17 i 70 na odcinku Arkady Capitol  pl. Wróblewskiego  Arkady Capitol.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 14, 15 lub 24 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

 • tramwajami linii 7 na odcinku Poświętne  Arkady Capitol  Poświętne;
 • tramwajami linii 74 na odcinku Kleczkowska  pl. Legionów - Kleczkowska;
 • autobusami linii 132 na odcinku pl. Jana Pawła II  pl. Staszica  pl. Jana Pawła II;
 • autobusami linii 142 na odcinku pl. Jana Pawła II  Serbska (C.K.Agora) – pl. Jana Pawła II.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 17 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

 • autobusami linii D na odcinku Krzyki - Galeria Dominikańska - Krzyki;
 • tramwajami linii 6 lub 7 na odcinku Krzyki/Klecina - Oławska oraz Rynek - Krzyki/Klecina.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama