Kolejne chodniki do remontu

Jest wykonawca remontu chodnika na ul. Żmichowskiej na Sępolnie, niebawem ekipy budowlane mają pojawić się też na Bierutowskiej przy Parku Technologicznym. ZDiUM rozpisuje przetargi i planuje kolejne remonty. 

  • zdjęcie ilustracyjne


Nowa nawierzchnia o szerokości 2 metrów ma pojawić się na chodniku na ul. Żmichowskiej na Sępolnie do czerwca. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta znalazł już wykonawcę tych prac. Niebawem mają wystartować roboty. – Z kolei na ul. Bierutowskiej, przy Parku Technologicznym w marcu pojawią się ekipy budowlane, by do wakacji wybudować chodnik, peron przystankowy i doświetlenie. Skorzystają z tego wszyscy mieszkańcy, ale też pracownicy parku. Następna wiadomość, również dobra: W marcu ogłosimy przetarg na remont półkilometrowego chodnika w ulicy Serowarskiej. Ten projekt uwzględnił ochronę rosnących tam prawie stuletnich drzew. Chodnik w ul. Serowarskiej zrealizujemy z Funduszu Osiedlowego. Prace potrwają parę miesięcy – zakomunikował w mediach społecznościowych Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

To jeszcze nie jest pełna lista remontów, modernizacji i przebudów chodników na wrocławskich ulicach w tym roku. Ta ciągle się tworzy, pojawiają się na niej pozycje w oparciu o Wrocławski Program Pieszy, WBO oraz wspominany Fundusz Osiedlowy. Wśród planowanych remontów pojawiają się m.in. chodniki na ulicy Awicenny, Kruczej, Grabiszyńskiej, Jedności Narodowej, Niedźwiedziej, Strzegomskiej, czy Trawowej. Zgłoś uwagę