Film i warsztaty, czyli pora na ciekawość

W programie festiwalu Kino Dzieci są pokazy filmów dla młodego i nieco starszego widza, spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty i wykłady. Warto przyjrzeć się bliżej propozycjom, które przyjechały z Czech, ponieważ one stanowią tegoroczny motyw wydarzenia w KNH.

  • kino dzieci

    „Niedoparki” powstały na podstawie książek napisanych przez Pavla Śruta z ilustracjami Galiny Miklínovej


Filmy prezentowane są w różnych sekcjach, wszystkim przyświeca hasło „Pora na ciekawość”. Osiem produkcji walczy o nagrodę główną ,czyli Kwiat Paproci. Ponadto zaplanowano pokazy krótkich historii, a w cyklu „Dzieci z nosem w książkach” – filmów na podstawie literatury dla młodego czytelnika.

Z kraju Krecika

Motywem przewodnim festiwalu jest przegląd produkcji z Czech. – Zapraszamy na wyprawę do kraju, który może i jest bliżej na mapie, ale to wcale nie znaczy, że nie skrywa mnóstwa niespodzianek – zachęcają organizatorzy wydarzenia. Okazuje się, że Czesi w kinowym repertuarze dla dzieci mają nie tylko opowieści o Kreciku.

W sobotę, 30 września, będzie można obejrzeć „Niedoparki” w reżyserii Galiny Miklínovej. Film powstał na podstawie książek napisanych przez Pavla Śruta z ilustracjami Miklínovej (w Polsce ukazały się nakładem wrocławskiego wydawnictwa Afera). – To zabawna, ale i czasami mrożąca krew w żyłach opowieść o takich stworkach, które żywią się naszymi skarpetkami. Zawsze biorą jednak tylko jedną, zostawiając drugą nie do pary. I stąd wzięła się ich nazwa – wyjaśnia tłumaczka Julia Różewicz, autorka polskiego imienia Niedoparków.

Niedoparki

Niedoparki

Animacja / Familijny
Termin 30 września 2017 10:00

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Sobotni pokaz zakończy się warsztatami plastycznymi, podczas których będzie można uszyć własnego Niedoparka. – Nasze wydawnictwo organizuje takie zajęcia od dawna i cieszą się one dużą popularnością. Te będą wyjątkowe, bo z udziałem samej pomysłodawczyni Niedoparków – Galiną Miklínovą. Trzeba tam być! – zachęca Julia Różewicz.

Kino dzieci potrwa do 1 października. Bilety na poszczególne seanse kosztują 10 i 12 zł. Udział we wszystkich spotkaniach i warsztatach jest bezpłatny. Na niektóre wydarzenia obowiązują jednak wcześniejsze zapisy. Więcej szczegółów tutajZgłoś uwagę